کمیسیون نظارت شورا مسئول بررسی ابعاد درگیری سعادت‌آباد | اتاق خبر
کد خبر: 316326
تاریخ انتشار: 21 بهمن 1394 - 06:54
رئیس شورای شهر تهران گفت: کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران موظف است ابعاد مختلف درگیری سعادت آباد را بررسی و نتیجه آن را اعلام کند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، مهدی چمران در جریان دویست و سی و هفتمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به حادثه درگیری شبانه کارواشی در سعادت‌آباد،‌ اظهار کرد: باید در این موضوع انصاف را رعایت کنیم به‌طوری‌که ابعاد مختلف این درگیری می‌بایست از طریق مراجع قضایی روشن و شفاف شود.

رئیس شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه نباید به‌گونه‌ای رفتار کنیم که خدمات عده‌ای خدوم در شهرداری پایمال شود، گفت: مدیریت شهری به‌عنوان نوکر و خدمتگزار مردم است و هیچ‌گاه کاری را برای خود انجام نمی‌دهد.

چمران افزود: انتظار داشتم گزارش شهرداری لایه های بیشتری از حادثه را بیان کند و سازمان بازرسی راحت تر گزارشش را می داد. شاید این سازمان تحت تاثیر فضای رسانه ای که در این چند روز ایجاد شده  قرار گرفته است. سنگینی فضای رسانه ای و یک طرفه قضاوت کردن گاهی اوقات موجب می شود حتی حقیقت پنهان بماند.

چمران ضمن تأکید بر اینکه در چنین اتفاقاتی بایستی از روش مسالمت‌آمیز استفاده کرد، بیان داشت: اگر در اولین شب، وقوع درگیری پیش بینی شده و به همین دلیل عوامل شهرداری در ادامه راه بازگشتند باید در نظر گرفته می شد که در شبهای بعد درگیری ابعاد دیگری پیدا می کرده بنابراین باید راههای مسالمت آمیز در دستور کار قرار می گرفت نه اینکه به‌گونه‌ای رفتار کنیم که دشمنان از چنین قضایایی سوء استفاده کنند.

وی افزود: قطعا چنین رفتارهای مقبول مدیریت شهری نیست و از سوی دیگر حمله کردن یک طرفه به عوامل شهرداری و بزرگ کردن موضوع نیز منصفانه نیست.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین از سازمان بازرسی شهرداری و همچنین کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران خواست تا ابعاد مختلف این درگیری را مورد بررسی قرار دهند و نتیجه آن را نیز در اسرع وقت اعلام کنند.

چمران در ادامه به ورود سازمان بازرسی کشور به این درگیری اشاره کرد و گفت: قطعاً این سازمان نیز طبق ضوابط و مقررات به این حادثه ورود خواهد کرد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید