توسعه صنعت در گیلان بدون توجه به مسائل زیست محیطی امکان پذیر نیست | اتاق خبر
کد خبر: 316349
تاریخ انتشار: 21 بهمن 1394 - 09:18
استاندار گیلان:
استاندار گیلان با اشاره به لزوم توسعه صنعت در استان گفت: هرچند توسعه صنعت در گیلان از اولویت های مهم است اما، این امر بدون توجه به مسائل زیست محیطی امکان پذیر نیست.

اتاق خبر- استاندار گیلان با اشاره به لزوم توسعه صنعت در استان گفت: هرچند توسعه صنعت در گیلان از اولویت های مهم است اما، این امر بدون توجه به مسائل زیست محیطی امکان پذیر نیست.

محمدعلی نجفی عصر سه شنبه در حاشیه آغاز به کار دومین نمایشگاه کالاهای صنفی و صنعتی گیلان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به لزوم استفاده از سرمایه های کلان کشور و سرمایه های نوین در راستای اشغال زایی و توسعه صنعت، استفاده از سرمایه گذاری های بخش خصوصی با بهره گیری از فناوری های نوین بسیار مهم است.

وی با اشاره به حضور شرکت های صنایع فرش بافی در این نمایشگاه تصریح کرد: استفاده از پتانسیل بالای استان در صنعت فرش و نیروهای انسانی متخصص در این زمینه نه تنها به رشد این صنعت در استان کمک کرده که موجب ارزآوری و صادرات نیز می شود.

استاندار گیلان ادامه داد: با توجه به اینکه شرایط خوبی برای ورود به بازارهای جهانی و از سر گرفتن تجارت خارجی فراهم شده، با جدیت هرچه بیشتر برای پیشرفت این صنعت استان تلاش می کنیم.

نجفی با تاکید بر لزوم حمایت از تولید کنندگان استانی خاطرنشان کرد: اگرچه در بسیاری از حوزه های صنعت پیشرفت داشته ایم اما هنوز نیازمندی هایی در حوزه تولید وجود دارد که مهمترین اولویت در صنعت استان، برطرف کردن این نیازمندی ها و حمایت از تولید کنندگان استانی است.

وی تاکید کرد: هرچند توسعه صنعت از اولویت های برنامه ریزی در استان است اما این امر بدون توجه به مسائل زیست محیطی امکان پذیر نیست.

استاندار گیلان همچنین بر لزوم رعایت مسائل بهداشتی و معیارهای استاندارد در صنایع استان تاکید کرد و گفت: تحت هیچ شرایطی صنایع بدون در نظر گرفتن مسائل زیست محیطی، معیارهای استاندارد و موارد بهداشتی نمی توانند در گیلان فعالیت کرده و با این موضوع به شدت برخورد می شود.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید