قهرمان سالاری و بازیکن سالاری در تکواندو حذف شده است | اتاق خبر
کد خبر: 316361
تاریخ انتشار: 21 بهمن 1394 - 12:14
رئیس فدراسیون تکواندو:
رئیس فدراسیون تکواندو با بیان اینکه قهرمان سالاری در تکواندو و بازیکن سالاری حذف شده است، گفت: امروز در تکواندو حرف اول را شایسته سالاری می زند.

اتاق خبر- رئیس فدراسیون تکواندو با بیان اینکه قهرمان سالاری در تکواندو و بازیکن سالاری حذف شده است، گفت: امروز در تکواندو حرف اول را شایسته سالاری می زند.

سید محمد پولادگر ظهر سه شنبه در حاشیه مجمع انتخاباتی هیئت تکواندو استان زنجان در جمع خبرنگاران افزود: نتایج کسب شده در تکواندو نشان می‌دهد طی چهار سال گذشته از فرصت‌ها خوب استفاده شده و این روند باید بیش از این تقویت شود.

وی با بیان اینکه انگیزه مهمترین عامل قهرمانی یک رشته است، اظهار کرد: بازیکنانی که به مسابقاتی مانند المپیک اعزام می‌شوند، باید بهترین‌ ها و نماینده رشته خود باشند و در همین راستا مهمترین برنامه ما برای ایجاد انگیزه در تکواندو این بوده که یک دوره مسابقات آزاد کشوری نیز برای انتخاب شایسته‌ها برگزار شود.

پولادگر گفت: رشته تکواندو ۱۷ سال همیشه در روی سکو بوده و این خود در ایجاد انگیزه موثر بوده است.

رئیس فدراسیون تکواندو با بیان اینکه محور کار فدراسیون نیز شایسته سالاری است، افزود: قهرمان سالاری در تکواندو حذف شده و قهرمانان می‌داند زمانی که از مسابقات باز می‌گردد هیچ تضمینی برای حضور مجدد شان در تیم ملی وجود ندارد.

پولادگر تاکید کرد: بازیکن باید با بازی‌های انتخابی دوباره شایستگی خود را برای حضور در تیم ملی اثبات کند.

وی افزود: فاکتورهای کسب موفقیت در هر رشته‌ای همدلی و هم زبانی و برنامه‌ریزی است و اگر این اتفاق در استان زنجان رخ دهد تکواندو زنجان نیز پیشرفت می کند.

رئیس فدراسیون تکواندو تصریح کرد: نبود خود محوری و تک محوری و توجه کردن به افکار و پیشنهادات دیگران باید مد نظر قرار گیرد، و در این میان باید از همه ظرفیت‌های موجود در استان زنجان که باعث اعتلای این رشته می شود استفاده شود.

پولادگر تصریح کرد: تکواندو زنجان به جایگاه واقعی خود خواهد رسیده چرا که در  بخش پومسه جزو چهار استان برتر ایران است و در  بخش کیو ریگی هم می تواند برتر شود.

رئیس فدراسیون تکواندو با بیان اینکه برای کسب کامل سهمیه المپیک با بدشانسی روبرو شدیم که اجتناب ناپذیر و قابل پیش‌بینی نبود، تصریح کرد: تدبیر و برنامه‌ریزی با توجه به شرایط، کسب کامل سهمیه بود ولی اتفاقات غیر قابل پیش‌بینی باعث شد که  به این امر مهم دست پیدا نشود.

رئیس فدراسیون تکواندو یاد آورشد:ایران نسبت به خیلی از کشورها عملکرد بسیار خوبی دارد و در بخش مردان فقط دو کشور ایران و کره جنوبی موفق به کسب سه سهمیه شدند. 

پولادگر افزود: در بخش بانوان فقط فرانسه سه سهمیه کسب کرد و ما به دنبال کسب دو سهمیه قاره آسیا در مسابقات فیلیپین که اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می‌شود، هستیم.

پولادگر تصریح کرد: ایران سه سهمیه المپیک در بخش مردان داشت و برای کسب دو سهمیه المپیک در تکواندو بانوان تلاش می‌کنیم.

وی گفت: محور کار فدراسیون شایسته سالاری است و بابد به این امر مهم بسیار توجه شود.

رئیس فدراسیون تکواندو با بیان اینکه ورزشکاران برای مسابقات می روند نمایندگان آن کشور هستند، افزود: شایسته سالاری مسئولیت ملی همه فدراسیون ها است.

پولادگر با بیان اینکه ورزشکاران باشایسته سالاری خود از اقتدار و بزرگی کشورشان در عرصه ورزش دفاع کنند، گفت: یکی از برنامه هایی که باعث ایجاد انگیزه در ورزشکاران می شود شایسته سالاری است.

رئیس فدراسیون تکواندو افزود: مسابقات آزاد بستر مناسب برای شناسایی استعدادهای رشته تکواندو است.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید