زنجیر تحقیرها با اجرای برجام پاره شد | اتاق خبر
کد خبر: 316425
تاریخ انتشار: 21 بهمن 1394 - 16:10
مشاور رئیس جمهور:
مشاور رئیس جمهور و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران معتقد است با اجرای برجام زنجیر تحقیرها پاره شد که بسیار مهم‌تر از زنجیر تحریم‌ها است.

مشاور رئیس جمهور و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران معتقد است با اجرای برجام زنجیر تحقیرها پاره شد که بسیار مهم‌تر از زنجیر تحریم‌ها است.

 

به گزارش اتاق خبر و به نقل از ایسنا،  "رضا صالحی امیری" در جلسه شورای اداری آذربایجان‌شرقی، اظهار کرد: امروزه شکافی میان جوانان و گذشته انقلابی‌مان داریم، نتوانستیم گفتمان امام خمینی (ره) را باز تولید کنیم و نسل جدید نیازمند درک جدید از گفتمان امام (ره) هستند.

 

وی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) بر توزیع عادلانه قدرت، امکانات و برقراری عدالت در کشور تأکید داشتند، بیان کرد: اگر بنایی بر تبعیض در جامعه باشد، باید این تبعیض به نفع اقوام باشد که این موضوع درک نشده و علت اصلی شکاف‌ها همین موضوع است.

 

وی تصریح کرد: آذری‌ها سه هزار سال قدمت دارند و ریشه دارترین و با ثبات ترین حوزه قومی ایران هستند.

 

صالحی امیری با اشاره به اینکه ایران امن ترین کشور منطقه است، گفت: این موضوع نشانگر این است که انقلاب اسلامی در مسیر درست قرار دارد و توانستیم استراتژی امام (ره) را در جامعه پیاده کنیم.

 

وی با بیان اینکه ایجاد ثبات، آرامش، امید، نشاط و عبور از فضای جنجال و تنش نخستین برنامه دکتر روحانی بود، اظهار کرد: در فضای افشاگری و جنجال پیشرفت و توسعه غیر ممکن است و از طرفی مردم از وضعیت جنجالی گذشته ناخرسند بودند، از این رو بعد از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، ایجاد فضای همدلی و دوستی در استان‌ها در دستور کار استانداران قرار گرفت.

 

مشاور رئیس جمهور با بیان اینکه عده‌ای تلاش می کنند دولت را وارد زمین بازی دیگران شود، اظهار کرد: این افراد از پیشرفت و توسعه کشور در فضای همدلی ناراضی بوده و بخاطر همین، دنبال جنجال و تنش هستند، ولی دولت هم آگاه است و هرگز وارد این بازی‌ها نمی‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه برخی‌ها حرف‌هایی در خصوص برجام می‌زنند که نشأت گرفته از عناد است، گفت: تحریم‌ها محدودیت‌هایی ایجاد کرده بود که منجر به انزوا و تحقیر هموطنانمان در دنیا شده بود و همچنین نگاه دنیا نسبت به ایران بدبینانه بود، برجام جدا از ثمرات اقتصادی و سیاسی، باعث مثبت شدن دید دنیا نسبت به ایران و پاره شدن زنجیر تحقیرها شد.

 

صالحی امیری، ایجاد شکاف میان اسرائیل و آمریکا را از دیگر ثمرات برجام دانست و تأکید کرد: امروزه خود آمریکایی‌ها به قدرت ایران پی برده‌اند و مدعی هستند که کلید حل مشکلات خاورمیانه در دست ایران است.

 

به گفته وی، در ادبیات امروز، دیپلماسی، رسانه و مغز پویای قدرت به شمار می‌رود و منافع ملی از راه مذاکره و دیپلماسی فراهم می‌شود.

 

مشاور رئیس جمهور با بیان اینکه با کاغذ پاره دانستن قطعنامه‌ها و توهین به دنیا ثروت تولید نمی‌شود، اظهار کرد: امروزه ثروت در چانه زنی، مذاکره و تأمین منافع ملی است.

 

وی تصریح کرد: آخر هفته بسیاری از دولتمردان با مراجع تقلید دیدار می‌کنند ولی از این موضوع استفاده ابزاری نمی‌کنند، دولت موفقیت را متعلق به مردم و کاستی‌ها را متعلق به خود می‌داند.

 

مشاور رئیس جمهور با اشاره به انتخابات پیش‌رو اظهار کرد: در سال 92 از هر جریان فکری کاندیدا حضور داشت که مردم به گفتمان اعتدال که پایه آن عقلانیت و توجه به خرد جمعی است رأی دادند.

 

صالحی امیری حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی را نشانگر شور و نشاط و امید جامعه دانست و گفت: برجام آغاز حرکت امید و نشاط در جامعه بود.

 

وی ادامه داد: مشارکت در انتخابات حرکت دو سویه است و هر نماینده در قبال رأی مردم به مطالبات آنان توجه کند و وعده‌هایش را به دست فراموشی نسپرد، همچنین نماینده ای صلاحیت دارد که تجربه مدیریت داشته باشد و دنبال منافع شخصی و قدرت نباشد.

 

مشاور رئیس جمهور با تاکید بر اینکه کارآمدی شرط اصلی تداوم حیات دولت‌هاست، تأکید کرد: کارآمدی با بنر و پوستر تحقق نمی‌یابد، بلکه با عقلانیت و همگرایی به وجود می‌آید.

 

وی تأکید کرد: هیچ کس حق مطلق نیست و همه جناح‌ها باید در انتخابات حضور داشته باشند و این مردم است که با رأی خود سرنوشت کشور را رقم می‌زنند.

منبع: ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید