فلایت چکی که در مهرآباد خاک می‌خورد | اتاق خبر
کد خبر: 316516
تاریخ انتشار: 21 بهمن 1394 - 13:14
در حالی حدود سه ماه از ورود فلایت‌چک دانمارکی به کشور می‌گذرد که هواپیماهای قزاق‌ عملیات وارسی فرودگاه‌های کشور را انجام می‌دهند و هواپیمای ۳ ساله خریداری شده از دانمارک در یکی از آشیانه‌های فرودگاه مهرآباد خاک می‌خورد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از تسنیم: در روزهای ابتدایی آذرماه امسال پس از حدود 2 سال انتظار از سقوط فالکن 20 سازمان هواپیمایی در آبهای جزیزه کیش، سرانجام فلایت چکی تولید دانمارک وارد کشور شد.

به گفته مسئولان ذی‌ربط این هواپیمای فلایت چک مدل کینگ‌ایر 350i ساخت سال 2013 میلادی شرکت "بیچ‌کرفت" است که تا پیش از ورود به ایران در بخش هوانوردی دانمارکی‌ها فعال بوده است.

اما با وجود انتظار نسبتا طولانی برای ورود این هواپیما، همچنان هواپیمای فلایت چک کشورهای همسایه هستند که عملیات وارسی دستگاه‌های فرودگاه‌های کشور را انجام می‌دهند. در این زمینه قراردادی با پاکستانی‌ها امضا شده و تعدادی از فرودگاه‌ها توسط هواپیمای این کشور کالیبره شد. در ادامه با اتمام زمان قرارداد با پاکستانی‌ها، قراردادی با قزاقستانی‌ها منعقد شد.

قراردادی که گویا هنوز زمان آن به پایان نرسیده، چراکه اگر این چنین بود الان فلایت چک خریداری شده از دانمارک عملیات وارسی دستگاه‌های به اصطلاح منقضی شده (expire) را انجام می‌داد.

این هواپیما بنا به دلایلی حدود سه ماه است که در یکی از آشیانه‌های فرودگاه مهرآباد پارک شده و خاک می‌خورد و با توجه به مسائل مربوط به قرارداد خرید این هواپیما خیلی نمی‌توان به پرواز این هواپیما تا اطلاع‌ ثانوی بر فراز فرودگاه‌های کشور امیدوار بود.

در همین حال عضو هیئت مدیره شرکت فرودگاه‌های کشور در این‌باره به تسنیم گفت:‌ هواپیمای فلایت حدود سه ماه است که وارد کشور شده و در مهرآباد نگهداری می‌شود.

مومنی‌رخ افزود:‌کارهای اداری این هواپیما برای گرفتن گواهینامه پروازی در حال انجام بوده و مقدمات آموزش خلبان‌ها نیز آغاز شده است.

وی تاکید کرد: هواپیما در حال دی‌ریجیستر (derijister) است که به ثبت سازمان هواپیمایی کشوری در بیاید.

منبع:تسنیم

نظرات
ADS
ADS
پربازدید