اختصاص 500 میلیون دلار اعتبار برای آبرسانی به روستاهای کشور | اتاق خبر
کد خبر: 316566
تاریخ انتشار: 22 بهمن 1394 - 04:46
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از تصویب 500 میلیون دلار اعتبار برای طرح های آبرسانی در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا: حمیدرضا جانباز روز سه شنبه در حاشیه افتتاح چهار طرح شرکت آبفا کاشان در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: این میزان اعتبار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی با تصویب هیات دولت عملیاتی شده و در شماری از مجتمع های آبرسانی روستایی دارای اولویت اجرا خواهد شد.
وی شمار مجتمع های آبرسانی دارای اولویت در کشور را 960 مجتمع برشمرد و ابراز امیدواری کرد: با بخشی از این اعتبارات 330 مجتمع تکمیل و به بهره برداری برسد.
وی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح ها در مجموع 7.5 درصد شاخص بهره مندی آبرسانی روستایی کشور ارتقا خواهد یافت.
جانباز با تاکید بر اینکه بخشی از آبرسانی روستایی از طریق طرح های آبرسانی به شهرها اجرا خواهد شد، تصریح کرد: ارزیابی وزارت نیرو در پایان اجرای طرح ها، ارتقای 10 درصدی شاخص بهره مندی است.
وی گفت: برای تسریع در اجرای طرح های آبرسانی همچنین در قالب ماده 56 مبلغ 24 هزار میلیارد ریال منابع بانکی و 10 هزار میلیارد ریال با حمایت سازمان مدیریت و برنامه ریزی در قالب اوراق مشارکت تامین می شود.
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تاکید کرد: سیاست وزارت نیرو اجرای طرح های آبرسانی در مناطق دارای کمبود آب و استقرار جمعیت در مناطق مورد نیاز است.
وی با بیان اینکه لوله های مورد استفاده برای آبرسانی در کشور هم اکنون توسط تولیدکنندگان داخلی تامین می شود، گفت: به همین منظور دو هزار لوله با تناژ 850 هزار تن از طریق تولید کنندگان داخلی برای اجرای طرح ها بکار گرفته می شود.

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید