نویسنده مشهور سعودی امارات متحده عربی را محکوم کرد | اتاق خبر
کد خبر: 316605
تاریخ انتشار: 22 بهمن 1394 - 07:43
ایرنا نوشت: عبدالله المفلح نویسنده معروف سعودی مسئولان کشور امارات را نسبت به اتخاذ سیاست هایی علیه تفکرات عربستان در منطقه و جهان مورد حمله و انتقاد شدید قرار داد.

اتاق خبر - پایگاه خبری اخبارالساعه امارات امروز (چهارشنبه) به نقل از این نویسنده عربستانی نوشت: اماراتی ها نمی خواهند ما در یمن موفق شویم تا از آنجا به سوریه برویم.


المفلح بطور ضمنی به نام امارات اشاره کرده و از آن به عنوان همپیمان نام برده و گفته است: برخی هم پیمانان ما در یمن هستند که نمی خواهند جنگ در یمن به انتها برسد، آنها می ترسند عربستان پس از یمن به جنگ در سوریه برود و با ترکیه هم پیمان شود. وی در سخنانی علیه اماراتی ها، آنها را متهم کرد که در عملیات ائتلاف علیه یمن به سرکردگی عربستان سنگ اندازی می کنند.


این نویسنده عربستانی افزود: امارات مقابل همه تحرکات و تلاش های عربستان در منطقه مشکل تراشی کرده و بیشتر به فکر نفوذ خود و مطرح کردن محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی در منطقه خاورمیانه است.پیش از این نیز یک نویسنده اماراتی، عربستان سعودی را به اشغال برخی جزایر امارات و سرقت نفت آن، متهم کرده بود.


سالم بن حمید که یکی از نزدیکان شیخ محمد بن زاید آل نهیان ولیعهد ابوظبی است، نیز در مطلبی نوشت: عربستان حدود چهار هزار کیلومتر از زمین های امارات را اشغال کرده و از سال 1803 میلادی روزانه با سرقت بیش از 650 هزار بشکه نفت امارات، آن را به فروش می رساند.


‏این نویسنده اماراتی در مقاله دیگری با انتقاد شدید از تفکر وهابیت سعودی نوشت: تفکر وهابیت سعودی از قبیح ترین و زشت ترین افکار موجود در روی کره زمین است و دین اسلام از این تفکر مبرا است.


اختلاف های دیرینه امارات و عربستان سعودی طی سال های اخیر و به خصوص در باره برخی تحولات و بحران های منطقه ای مانند یمن، سوریه و مصر بالا گرفته و بیشتر خود را نشان می دهد.


عربستان و امارات اگر چه به دلیل اشتراک منافع سیاسی در منطقه، به ظاهر مواضع مشترکی را اتخاذ می کنند، اما اختلاف بین آنها همانند آتشی زیر خاکستر، شعله های خود را هر از گاهی آشکار می کند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید