خط ویژه اتوبوس در خیابان های شهید مطهری و شهید بهشتی، برعکس جهت حرکت خیابان | اتاق خبر
کد خبر: 316936
تاریخ انتشار: 23 بهمن 1394 - 18:54
مهر نوشت: مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، از بهره برداری خط ویژه اتوبوس در مسیر خیابان های شهید بهشتی و شهیدمطهری تا پایان سال جاری خبر داد.

اتاق خبر - پیمان سنندجی با بیان اینکه توسعه حمل و نقل عمومی یکی از راهبرد های جدی مجموعه مدیریت شهری است، گفت: چندی پیش لایحه پیشنهادی ایجاد خط ویژه اتوبوس از ابتدای خیابان شهید مطهری در مسیر رفت و خیابان شهید بهشتی در مسیر برگشت به شورای شهر ارائه و به تصویب رسید که بر این اساس عملیات خط کشی و جدا سازی این دو خیابان برای ایجاد مسیر ویژه حرکت اتوبوس ها نیز انجام شده است.

او با اشاره به اینکه خط فرا منطقه ای مطهری - بهشتی بزودی و تا پایان سال ۹۴ در تهران به بهره برداری می رسد، تاکید کرد: عملیات اجرایی این خط در مراحل پایانی است و برخی تجهیزات اعم از سرپناه ها و دیگر موارد عمرانی در دست ساخت هستند.

سنندجی با تاکید بر اینکه این خط به دنبال پروژه ۵ خط فرا منطقه ای در تهران احداث می شود، گفت: خطوط فرا منطقه ای ، خطوطی ویژه هستند اما بدون جداکننده، محدودیت هایی که در خطوط بی آر تی است، در این خطوط وجود ندارد و در بخش هایی از مسیر نیز اتوبوس ها در کنار سایر خودروها تردد می کنند.

به گفته او، پیش بینی می شود با راه اندازی این خط که در جهت بر عکس ترافیک مسیر مطهری - بهشتی است، شاهد استقبال چشمگیر شهروندان از این خط باشیم.

سنندجی گفت: ۵ خط فرامنطقه ای با طول ۵۴ کيلومتر در پایتخت احداث مي شود که خط يک مسير ميدان جمهوری - کلاهدوز؛ خط ۲ ميدان هفت تير - ميدان صادقيه؛ خط ۳- پايانه بيهقي - ابتداي فردوسي؛ خط ۴ شهيد بهشتي - شهيد مطهري و خط ۵ ميدان راه آهن - شهرک والفجر را شامل مي شود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید