شهرزاد به جشنواره برلین راه یافت | اتاق خبر
کد خبر: 316997
تاریخ انتشار: 23 بهمن 1394 - 22:11
سریال «شهرزاد» در شصت و ششمین جشنواره بین المللی فیلم برلین شرکت می کند.

سریال «شهرزاد» در شصت و ششمین جشنواره بین المللی فیلم برلین شرکت می کند.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از تسنیم ، مجموعه نمایش خانگی «شهرزاد» در شصت و ششمین دوره از جشنواره فیلم برلین در بخش European Film Market به اختصار EFM حضور دارد.

این نخستین بار است که یک سریال ایرانی تولید بخش خصوصی در یکی از جشنواره ها جهانی شرکت کرده است. European Film Market یکی از 3 مرکز داد و ستد بزرگ فیلم در دنیاست که در طول جشنواره بین المللی فیلم برلین، فرصتی برای عرضه محصولات کمپانی های فیلمسازی در دنیا برای خرید و فروش است.

شرکت EMFilm در آلمان که حق پخش جهانی سریال «شهرزاد» را خریداری کرده است، به عنوان یکی از کمپانی های شرکت کننده در این مرکز تجاری در طول جشنواره برلین حضور دارد.

سیدمحمد امامی تهیه کننده و سرمایه گذار، حسن فتحی کارگردان، فاطمه معتمدآریا و برخی دیگر از عوامل تولید سریال «شهرزاد» نیز در این جشنواره حاضر هستند.

جشنواره بین‌المللی فیلم برلین یا برلیناله (Berlinale) ‏یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین جشنواره‌های سینمایی در اروپا است که هر ساله در ماه فوریه به مدت 10 روز در برلین آلمان برگزار می‌شود. این جشنواره که امسال از ١١ تا ٢١ فوریه برابر با ٢٢ بهمن‌ماه تا ٢ اسفندماه برگزار می شود در کنار جشنواره فیلم ونیز و جشنواره فیلم کن مهمترین رویداد سینمایی اروپا به شمار می‌رود.

منبع: تسنیم

نظرات
ADS
ADS
پربازدید