امارات دو سوم نفت خود را به هند می دهد | اتاق خبر
کد خبر: 317016
تاریخ انتشار: 23 بهمن 1394 - 23:08
امارات متحده عربی در زای ذخیره ۷۵ هزارتن نفت خام خود در اولین انبارهای ذخیره نفت در هند، دو سوم این نفت خام را به «دهلی نو» خواهد داد.

امارات متحده عربی در زای ذخیره ۷۵ هزارتن نفت خام خود در اولین انبارهای ذخیره نفت در هند، دو سوم این نفت خام را به «دهلی نو» خواهد داد.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از «روزنامه پاکستان»، امارات متحده عربی در ازای ذخیره نفت در ذخایر نفتی زیززمینی هند، دو سوم از این نفت را به این کشور میدهد.

هند ۷۹ درصد از نیازهای نفتی خود را از طریق واردات تامین می کند، و هم اکنون نیز در حال ساختن ذخایر زیر زمینی در «آندراپردادش»، «منگلور» و «کرناتکا» برای ذخیره سازی نفت است.

 هدف از ساخت این ذخایر نفتی که فضای کافی برای ذخیره سازی ۵۰ میلیون و سی و سه هزار تن نفت خام را دارند در امان ماندن از نشیب و فراز قیمت نفت در بازارهای جهانی است.

از این رو  شرکت ملی نفت «ایدناک» امارات متحده عربی با پیشنهاد به تعلق گرفتن دو سوم از سهم نفت موجود در این ذخایر نسبت به ذخیره  ۷۵ هزارتن نفت خام خود در این کشور اظهار علاقه کرده است و در واقع این شرکت خواستار آن است که برای تجارت نفت از این ذخایر به عنوان انبار استفاده کند.

«پرادهان» وزیر نفت هند پس بعد از ملاقات با «سهیل المرزوعی» همتای  اماراتی خود اعلام کرد که  قبل از ذخیره نفت در ذخایر نفتی «منگلور» باید تکلیف امور مالی و قرارد های لازم در این راستا مشخص گردد و از این رو باید در این باره به خوبی اندیشد.

 هر چند که کنگره «کرناتکا» نیز تاکنون هیچ موافقتی برای این قرارداد اعلام نکرده است.

بر اساس این گزارش امارات همچنین قصد سرمایه گذاری ۷۵ میلیارد دلاری در این کشور را دارد که به گفته ی وزیر کشور امارات این پیشنهاد برای سرمایه گذاری، از سوی پالایشگاه نفت، برنامه های پتروشیمی و خطوط لوله و ال ان جی هند داده شده است.

منبع: مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید