افتتاح مرکز فرهنگی ورزشی امام خمینی (ره) در کرکوک عراق | اتاق خبر
کد خبر: 317100
تاریخ انتشار: 24 بهمن 1394 - 16:51
مرکز فرهنگی ورزشی امام خمینی با حضور نجم الدین کریم، استاندار کرکوک، مرتضی عبادی، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل، آسو مامند، مسئول سازمانی اتحادیه ی میهنی کردستانی، تعدادی از مسئولین و اهالی کرکوک و فرماندهان امنیتی و حشد شعبی افتتاح گردید.

اتاق خبر - به گزارش جام کوردی محمد شیرزاد وابسته فرهنگی ایران در اربیل طی گفتگویی با جام کوردی ضمن اعلام این خبر گفت :به مناسبت 37 سال پیروزی انقلاب اسلامی روز چهارشنبه 21 بهمن ماه برای اولین بار مرکز فرهنگی ورزشی امام خمینی (ره)در استان کرکوک عراق افتتاح شد.

 

استاندار کرکوک  در این مراسم با اشاره به حمایت روشن و صریح ایران از مردم عراق در زمینه های مختلف به ویژه علیه سازمان تروریستی داعش، بر نیاز فوری به ساخت و حفظ دستآوردها از طریق برخورد با اندیشه های افراطی، بازگرداندن آوارگان به مناطق آزاد شده ی آن ها و آغاز اصلاحات حقیقی تأکید کرد.

نجم الدین کریم با اشاره به افتتاح مرکز فرهنگی ورزشی در کرکوک در پرورش جوانان در ابعاد مختلف  و به شرح  پیروزی های نیروهای پیشمرگه، نیروهای امنیتی دولت مرکزی و نیروهای حشد شعبی عراق در جبهه های نبرد علیه سازمان تروریستی داعش پرداخت.

استاندار کرکوک افزود: «جمهوری اسلامی ایران موضع روشن و صریحی در کمک به عراقی ها در زمینه های مختلف به ویژه در باره ی پشتیبانی در مقابله با سازمان تروریستی داعش دارد. پیش از آن نیز، ایران در سال 1991 میلیون ها آواره را که از خشونت بعث فرار کرده بودند را پناه داده است.» کریم به از میان بردن ایده های فرقه گرایانه و نژادپرستانه –میراث رژیم منفور بعث که سازمان تروریستی داعش آن را به ارث برد– فراخواند.

مرتضی عبادی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران نیز در این مراسم ضمن سخنرانی مرکز فوق را هدیه ای از سوی جمهوری اسلامی ایران به مردم شریف کرکوک اعلام نمودند و احزاب و جریانهای سیاسی را به وحدت و همبستگی در مقابله با گروه های تروریستی دعوت نمودند و تاکید کردند که ارتش و نیروهای امنیتی عراق و نیروهای پیشمرگه و نیروهای داوطلب مردمی (حشد الشبی) موفق شدند خطر را از کرکوک و حومه کرکوک برطرف کنند.

وی در ادامه  تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران توانسته در عرصه های مختلف علمی ، پژوهشی، صنعتی و... تجربیات زیادی به دست بیاورد و آمادگی این را دارد که این تجربیات را به کشور همسایه انتقال دهد.

مرتضی عبادی ابراز داشتند: قبل از انقلاب اسلامی ،قدرتهای بزرگ بر کشور ما حکومت می کردند و سفارت خانه های آنها خط مشی خود را به شاه مخلوع ایران دیکته می کردند ولی ما امروز درحالی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی رادر کرکوک جشن میگیریم که استقلال و آزادی ایران اسلامی را به جهان نشان دادیم و کشورهای ۵+۱ را به پای میز مذاکره کشاندیم و حقانیت خود را به دنیا اثبات نمودیم

 وی در پایان از استاندار کرکوک، مقامات احزاب، اهالی، نخبگان و روحانیان این شهر به پاس حمایت از کرکوک و رویارویی با چالش ها، تشکر و قدردانی کرد. شایسته به ذکر است، این نخستین بار است که مرکزی از این نوع در کرکوک افتتاح می گردید، همچنین نخستین حضور سرکنسول ایران در اربیل از شهر کرکوک می باشد.

 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید