شبکه خدمات بیمه تخصصی در صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان ایجاد شد | اتاق خبر
کد خبر: 317109
تاریخ انتشار: 24 بهمن 1394 - 17:49
رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان کشور گفت: امکان بهره‌مندی فعالان صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان از خدمات بیمه تخصصی در سطح ملی فراهم شد.

اتاق خبر: مجید موافق قدیری رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان کشور گفت: با امضای تفاهم‌‌نامه همکاری بین انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران و شرکت سهامی بیمه ایران، نخستین گام این انجمن در اجرای ماده 9 نظام جامع دامپروری کشور در راستای ارائه تسهیلات و خدمات بیمه تخصصی به فعالان این صنعت در سراسر کشور برداشته شد.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ وی افزود: در راستای تحقق اهداف قوانین مربوط به بیمه در بخش کشاورزی و صنعت دام، طیور و آبزیان و افزایش امنیت سرمایه‌گذاری در عرصه تولید و خدمات با هدف تضمین سرمایه گذاری و افزایش کارایی صاحبان سرمایه در صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان در تاریخ 15 بهمن ماه تفاهم نامه همکاری بین انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان کشور و شرکت سهامی بیمه ایران منعقد شد.
 موافق قدیری هدف از انعقاد این تفاهم نامه را تامین امنیت سرمایه‌‌گذاران این صنعت عنوان نمود و در راستای رسالت خدمت‌رسانی انجمن، این توافق را تلاشی جهت پایه‌گذاری و نهادینه کردن ارائه خدمات بیمه تخصصی برای نخستین بار به اعضای انجمن دانست.
رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان کشور ضمن تشکر از حسن توجه مدیرعامل شرکت سهامی بیمه ایران، در فراهم نمودن امکان ارائه خدمات بیمه تخصصی در بخش کشاورزی که با خسارت‌ها و ریسک متنوع روبرو است و تا کنون این امکان در کشور فراهم نبوده است، ابراز داشت: هرچند آغاز تفاهمات جهت جاری کردن بیمه تخصصی در بخش کشاورزی به عقد توافقنامه بین سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور و شرکت سهامی بیمه ایران در اواخر سال 1392 برمی‌گردد، اما با قاطعیت می توان گفت انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران نخستین تشکل صنعت دام و طیور کشور است که با امضای تفاهم نامه مستقیم با بیمه ایران گام در مسیر اجرای مفاد این توافقات گذاشته است.
قدیری با بیان اینکه خوشبختانه با توافقات جامعی که صورت گرفته امکان ارائه تمامی خدمات بیمه ای (آتش سوزی و تمام خطر، حوادث، مسئولیت، اموال، حمل و نقل باربری، درمان، خودرو و ...) به طور تخصصی و عام فراهم شده است، با اشاره به اینکه فلسفه اجرای بیمه تخصصی، شرایط لازم جهت رعایت ضوابط و استاندارد‌ها در واحدهای تولیدی این صنعت را فراهم می‌کند، اما با توجه به اهمیت خدمات پس از صدور بیمه در حوزه جبران خسارت بیان داشت همراهی انجمن تا احقاق حق اعضای انجمن یکی دیگر از محاسن توافقات صورت گرفته است.
رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان کشور تصریح کرد، در راستای اجرای این تفاهم نامه، شرکت سهامی بیمه ایران، شعبه بیمه تجاری کشاورزی، یکی از کارگزارهای خود را که مجری بیمه‌ای توافق‌نامه‌های سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی نیز بوده را با توجه به توانمندی به عنوان مجری توافق صورت گرفته معرفی کرده است.

موافق قدیری افزود: این شرکت با 25 سال سابقه فعالیت بیمه ای با توجه به توان تامین گستردگی ارائه خدمات بیمه تخصصی در بخش کشاورزی و دامپروری اقدام به راه اندازی شبکه الکترونیکی خدمات بیمه تخصصی در سراسر کشور کرده که از طریق دفاتر اختصاصی با کارشناسان مربوطه خدمات بیمه‌ای لازم را به کارخانجات خوراک دام و طیور و آبزیان ارائه خواهد کرد.
رییس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران تاکید کرد: پیرو عقد تفاهم نامه همکاری، انجمن نیز در کنار سازمان های کشوری از تمامی خدمات شبکه سراسری بیمه تخصصی در صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان بهره مند می‌شود.

موافق قدیری در پایان ابراز داشت: استفاده از شبکه خدماتی بیمه کارآمد و تجاری می‌تواند ضمن اطمینان‌بخشی به تولیدکنندگان خوراک دام، باعث ارتقاء تجهیزات سخت‌افزاری و خدمات کیفی در واحدهای تولیدی یا خدماتی صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان کشور شود.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید