پیشرفت ۹۱ درصدی ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار مسکن مهر | اتاق خبر
کد خبر: 317142
تاریخ انتشار: 26 بهمن 1394 - 15:25
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی از پیشرفت ۹۱ درصدی پروژه‌های طرح مسکن مهر خبر داد.

به گزارش اتاق خبر به نقل ازتسنیم: در پاسخ به این پرسش که هم‌اکنون پیشرفت فیزیکی پروژه‌های مسکن مهر در سراسر کشور چه میزانی است، اظهار کرد:‌ در سراسر ایران اگر برنامه را ملاک قرار دهیم یعنی 2 میلیون و 150 هزار واحد مسکن مهر، در حال حاضر 94 درصد پیشرفت فیزیکی داریم.

وی تصریح کرد:‌ اما اگر مبنا تعداد قراردادهای منعقد شده در مسکن مهر باشد، پیشرفت فیزیکی پروژه‌های این طرح 91 درصد است.

وی با بیان این‌که در برنامه به لحاظ پیشرفت فیزیکی جلوتر هستیم، افزود:‌ اما پیشرفت پروژه‌ها در تعداد قرارداد امضا شده مسکن مهر عقب‌تر هستیم، چراکه تعداد قرارداد بیشتر از برنامه است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی پیش‌تر گفته بود:‌از ابتدای شروع طرح مسکن مهر یعنی سال 86 تا امروز 2 میلیون و 220 هزار واحد با بانک های عامل قرارداد مشارکت امضا شده که از این تعداد تاکنون یک میلیون و 865 هزار واحد به اتمام رسیده است. حدود 350 هزار واحد نیمه تمام در سطح کشور داریم که در مراحل مختلف ساخت قرار دارند از این تعداد 205 هزار واحد در مرحله نازک کاری، 95 هزار سفتکاری و باقیمانده نیز در مرحله اسکلت و سقف هستند.

مهرآبادی افزود: در این دولت تاکنون 625 هزار واحد مسکن مهر افتتاح شده است که برای دهه فجر 150 هزار واحد پیش بینی افتتاح کرده ایم. تا امروز 45 هزار و احد طی 10 روز اخیر در استان های مختلف و شهرهای جدید افتتاح شده است.

وی با بیان این که تا پایان سال تعداد افتتاح دولت یازدهم در مسکن مهر از مرز 700 هزار واحد عبور کند، گفت: زیربنا را 100 متر در نظر بگیریم در این دولت 70 میلیون مترمربع زیربنا را تکمیل و افتتاح خواهیم کرد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره با این که حدود 2.5 میلیون نفر در دولت یازدهم در قالب طرح مسکن مهر پوشش داده شده  اند، بیان کرد: می خواهیم با تلاش همه دست اندکاران از جمله انبوه سازان، تعاونی ها، بانک های عامل و... این پروژه ها را به اتمام برسانیم.

منبع:تسنیم

نظرات
ADS
ADS
پربازدید