یک چهارم بلیت قطارهای نوروزی پیش فروش شده است | اتاق خبر
کد خبر: 317258
تاریخ انتشار: 25 بهمن 1394 - 06:05
400 هزار بلیت قطار برای طرح نوروزی فروخته شده است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا؛  مرتضی جعفری در خصوص آخرین وضعیت پیش فروش بلیت قطارهای مسافری طرح ی از 25 اسفند تا 15 فروردین 95 گفت: ظرفیت ایجادی برای این مدت 92 هزار و 285 صندلی به صورت روزانه و یک میلیون و 845 هزار و 700 صندلی در کلیه مسیرها است و بلیت یک میلیون و 500 هزار صندلی در برنامه پیش فروش نوروزی قرار دارد.
وی با بیان اینکه حدود 400 هزار بلیت طرح نوروزی تا به امروز توسط هموطنان پیش خرید شده است٬ افزود: این رقم حدود یک چهارم بلیت های عرضه شده است و در حال حاضر بلیت در تمام مسیرها برای اکثر روزهای طرح نوروزی موجود است. متقاضیان برای تهیه بلیت می توانند به سامانه اینترنتی پیش فروش بلیت به نشانی www.rai.ir و آژانس های مسافرتی و مراکز فروش بلیت قطار مراجعه کنند.
این مقام مسئول در شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران افزود: هنوز هم در مسیر تهران - مشهد برای تمام روزها بلیت موجود است و با نظارتی که بر روی ارائه خدمات به مسافران وجود دارد عمده قطارهای موجود در طرح نوروزی با کیفیت هستند و کمتر از قطارهای درجه 2 و اتوبوسی استفاده شده است.
مدیرکل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری شرکت راه آهن افزود: بر اساس اطلاعات موجود 24 درصد بلیت قطارهای مسافری از طریق اینترنت و مابقی از طریق مراکز پیش فروش بلیت عرضه شده است.
وی یادآورشد: متقاضیان خرید بلیت طرح نوروزی می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تهیه بلیت با سامانه صدای مسافر با شماره 5149 تماس بگیرند.
جعفری با بیان اینکه تا به امروز گزارشی از شکایت مردمی دریافت نشده است٬ افزود: به این دلیل که فروش بلیت قطارهای نوروزی به صورت تدریجی انجام شد و ازدحام زیادی نیز برای تهیه بلیت شاهد نبودیم٬ بنابراین مشکل خاصی تاکنون گزارش نشده است.
مدیرکل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری شرکت راه آهن اظهار کرد: در عین حال بازرسی به صورت محسوس و نامحسوس در آژانس های مسافرتی و مراکز فروش بلیت انجام می شود تا بر فروش بلیت به مسافران نظارت کافی داشته باشیم.
به گزارش ایرنا، فروش بلیت قطارهای نوروزی از ششم بهمن ماه امسال آغاز شد و در هجده روز گذشته 400 هزار بلیت ایام تعطیلات نوروزی به متقاضیان عرضه شده است.

منبع:ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید