نرخ تورم در دولت یازدهم از ۴۲ درصد به ۱۲ درصد کاهش یافته است | اتاق خبر
کد خبر: 317342
تاریخ انتشار: 24 بهمن 1394 - 19:49
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: در دولت تدبیر و امید نرخ تورم از ۴۲ درصد به ۱۲ درصد کاهش یافته است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، علی قنبری بعد از ظهر امروز شنبه درآئین تودیع و معارفه مدیر عامل شرکت غله منطقه ۸ کشور در تبریز با اعلام این خبر گفت: از آنجایی که این شرکت مسئول تهیه اقلام اساسی مصرفی در بین خانوارهای ایرانی است خوشبختانه در طول فعالیت دولت یازدهم کمترین نوسان قیمت را در این بخش داشتیم.

وی افزود: در صدد هستیم تا با افزایش کیفیت نان مصرفی مردم و جلوگیری از هدر رفت آن سال آینده نیز با خرید تضمینی ۱۰ میلیون تن گندم از کشاورزان داخلی، کشورمان را از واردات گندم بی نیاز کنیم.

قنبری تصریح کرد: امسال هشت میلیون تن گندم از کشاورزان کشورمان به صورت خرید تضمینی خریداری شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه این شرکت مسئول خرید دانه های روغنی نیز در کشور است افزود: در این زمینه باید کیفیت محصولات مرتبط افزایش یابد که با انتخاب بذر مناسب، کشت، داشت و برداشت استانداردهای مورد نظر امکان پذیر است.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی هم در این جلسه به اقدامات انجام شده برای افزایش کیفیت آرد و نان در استان اشاره کرد و اظهار داشت: باید مشوق های لازم برای فعالان صنعت آردسازی به منظور بهبود بیشتر کیفیت آرد تولیدی واحدها ارائه شود.

احمد محمد زاده توزیع تقاضا محور آرد را نیز یکی از ضروریات این بخش از کشاورزی کشور عنوان کرد و گفت: این کار باید توام با ارائه بذر مناسب به کشاورزان و روش های نوین نگهداری آن باشد.

در این آیین اسفندیار ابوالحسنی به عنوان مدیرعامل منطقه هشت غله کشور معرفی و از زحمات علی نیرومند قدردانی شد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید