زمینه برای سرمایه‌گذاران بومی در استان زنجان فراهم شود | اتاق خبر
کد خبر: 317382
تاریخ انتشار: 25 بهمن 1394 - 12:49
استاندار زنجان:
جمشید انصاری در آیین افتتاح اداره استاندارد شهرستان ابهر اظهار داشت: با توجه به کمبود تجهیزات آزمایشگاهی برخی از واحدهای آزمایشگاهی به شکل منطقه‌ای یا ملی در سطح کشور فعالیت می‌کنند و سایر مناطق از خدمات آنها بهره‌مند می‌شوند.

اتاق خبر- جمشید انصاری  در آیین افتتاح اداره استاندارد شهرستان ابهر اظهار داشت: با توجه به کمبود تجهیزات آزمایشگاهی برخی از واحدهای آزمایشگاهی به شکل منطقه‌ای یا ملی در سطح کشور فعالیت می‌کنند و سایر مناطق از خدمات آنها بهره‌مند می‌شوند.

وی در مورد افتتاح اداره استاندارد در شهرستان ابهر ابراز کرد: قصد نداریم ادارات استاندارد شهرستانی را توسعه دهیم چرا این موضوع سبب نادیده گرفتن کیفیت به دلیل برخی ملاحظات بومی می‌شود و استقرار این اداره در ابهر با توجه به وجود صنایع متعدد به کیفیت تولید کمک کند.

استاندار زنجان با تأکید بر توسعه و ارتقای نظارت بر محصولات تولیدی و ایجاد تضمین کیفیت بیان کرد: باید با استقرار اداره استاندارد در ابهر و جبران کمبود نیرو و بعد مسافت، نظارت بر واحدهای تولیدی این شهرستان به شکل مستمر انجام شود.

وی با اشاره به فعالیت برای نزدیک شدن استانداردهای ملی به معیارهای جهانی ابراز کرد: واحدهای تولیدی دستگاههای نظارتی را مانعی برای فروش محصولات و کالاهای خود تلقی ‌می‌کنند در حالی که استقرار اداره استاندارد در ابهر باید علاوه بر عاملی برای تسهیل مراجعات به واحدهای تولیدی، تضمینی برای ارتقای کیفیت باشد.

انصاری با اشاره به اینکه ۸۰ درصد واحدهای صنعتی در شهرستانهای ابهر و زنجان مستقر هستند، بیان کرد: شهرستان ابهر پس از مرکز استان بزرگترین سرمایه‌های صنعتی استقرار یافته معادل ۲۷ تا ۳۰ درصد را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه صنایع ابهر درونزا نیست و توسط سرمایه‌گذاران غیربومی ایجاد شده است، عنوان کرد: ورود سرمایه از نقطه دیگر علاوه بر مزایایی مانند درآمدهای مالیاتی و گمرکی، به معنی خروج سود از آن منطقه است.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه ۷۰ درصد سرمایه‎گذاران در شهرستان ابهر غیربومی هستند، گفت: این موضوع سبب می‌شود درآمدهای حاصل از واحدهای تولیدی به طور کامل در اختیار اهالی منطقه قرار نگیرد و مشکلاتی را برای کارگران ایجاد کند.

وی با تأکید بر لزوم افزایش درک متقابل کارگران و کارفرمایان به ویژه افراد بومی ابراز کرد: نخست باید چرخه تولید بچرخد و درآمدی از واحدهای تولیدی کسب شود و سپس هزینه‌هایی شامل تهیه مواد اولیه و پرداخت مطالبات کارگران انجام شود.

انصاری با تأکید بر استفاده از سرمایه‌گذاران بومی یک منطقه بیان کرد: باید با فراهم کردن زمینه‌های مناسب رویکرد مردم نسبت به سرمایه‌گذاری‌های گروهی و مشارکتی افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۲۲ میلیارد ریال از محل درآمد عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها کمک مالی پرداخت شده است، گفت: واحدهای تولیدی در تأمین درآمدهای مالیاتیتأثیر زیادی دارند.

استاندار زنجان با اشاره به وجود تضاد در واقعیت‌های مالیاتی استان زنجان با شهرستان ابهر بیان کرد: مالیات بر ارزش افزوده زنجان دو برابر ابهر است که باید مالیات اشخاص حقوقی نیز نشانگر این رقم باشد در حالی که واقعیت غیر از این بوده و این موضوع حاکی از وجود فرار مالیاتی توسط واحدهای تولیدی ابهر است.

منبع: اتاق زنجان 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید