عدم هماهنگی غرب در امور سوریه منجر به دوره جدیدی از جنگ سرد می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 317404
تاریخ انتشار: 25 بهمن 1394 - 14:45
مدودوف:
نخست وزیر روسیه در اظهار نظری درباره احتمال وقوع جنگ سردی دیگر به آمریکا و اروپا هشدار داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس،  «دیمیتری مدودوف» نخست وزیر روسیه در سخنانی به غرب درباره احتمال وقوع جنگ سردی جدید هشدار داد.

به نوشته وبگاه خبری «روداو» مدودوف امروز (شنبه) اعلام کرد که دوره جدیدی از جنگ سرد به خاطر انتقاد آمریکا و اروپا از عملیات بمباران مواضع نیروهای ضد دولتی سوریه از سوی نیروهای روسیه در جریان است.

مدودوف در این باره گفت: «با وجودی که همه ما را متهم می‌کنند اما شواهدی دال بر بمباران مواضع غیر نظامیان از سوی ما موجود نیست. روسیه در پی کسب موفقیت در مسیر اهداف مخفیانه‌ای در سوریه نیست . ما به سهولت در حال دفاع از منافع ملی خود هستیم. اعتماد سازی دشوار است... اما باید آن‌را شروع کنیم. مواضع ما البته متفاوت است اما نه آنقدر و چون چهل سال قبل که دیواری در اروپا برپا شد، متفاوت نیستند.»

نخست وزیر روسیه در ادامه افزود: « می‌توانید حتی دقیق‌تر بگویید... ما به عرصه جدیدی از جنگ سرد افتاده‌ایم. به طور تقریبی و روزانه  ما متهم به تهدید علیه ناتو،  و در کل اروپا و آمریکا و دیگر کشورها هستیم . آن‌ها فیلم‌های ترسناکی از این‌که روسیه جنگ هسته‌ای را آغاز می‌کند، می‌سازند. من برخی اوقات حیرت می‌کنم که آیا در یال 2016 یا 1962 هستیم؟»

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید