مولاوردی: باید الگویی متعادل از زن ایرانی مسلمان به دنیا ارائه دهیم | اتاق خبر
کد خبر: 317417
تاریخ انتشار: 25 بهمن 1394 - 16:01
جوانان سرمایه اجتماعی و نقش‌آفرین اصلی در مسیر توسعه و رونق کشور هستند و بی‌تردید با شناخت درست از وضعیت آنان و برنامه‌ریزی‌ صحیح می‌توان مسیر توسعه همه‌جانبه کشور را کوتاه‌تر کرد.

اتاق خبر- معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده با تأکید بر ضرورت بهره‌مندی از توانمندی‌های گسترده جوانان کشورمان، اظهار کرد: جوانان سرمایه اجتماعی و نقش‌آفرین اصلی در مسیر توسعه و رونق کشور هستند و بی‌تردید با شناخت درست از وضعیت آنان و برنامه‌ریزی‌ صحیح می‌توان مسیر توسعه همه‌جانبه کشور را کوتاه‌تر کرد.

 شهیندخت مولاوردی روز شنبه در همایش «جوانان در آیینه آینده» که در دانشگاه کاشان برگزار شد، از اقدامات دولت برای ارتقاء سرمایه اجتماعی کشور خبر داد و گفت: تقویت روحیه امید و نشاط در جامعه و ترسیم چشم‌اندازی روشن در برابر جوانان از مقدمات تقویت سرمایه اجتماعی است و بدون تردید اگر جوانان به صحیح‌بودن برنامه‌های دولت، امیدوار باشند، این امید می‌تواند اعتمادآفرین باشد و باعث استحکام جامعه شود.

وی خاطرنشان کرد: برنامه‌های متعددی در حال اجراست که می‌تواند به برون‌رفت از مشکلات کنونی کمک کند و کشورمان را در مسیر توسعه پایدار قرار دهد.

مولاوردی گفت: باید کاری کنیم که در 10 سال باقیمانده از سند چشم‌انداز بیست‌ساله با تحقق توسعه پایدار، همه‌جانبه، درون‌زا و متوازن، شاهد تشکیل جامعه‌ای ایده‌آل باشیم و بتوانیم الگویی متعادل از زن ایرانی مسلمان به دنیا ارائه دهیم.

معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تقارن سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با توافق هسته‌ای، تصریح کرد: دولت یازدهم با رهنمودها و زعامت رهبر معظم انقلاب و درایت و تدبیر رئیس‌جمهوری و تلاش‌های تیم مذاکره‌کننده و نیز صبوری، حمایت و دعاهای مردم توانست توافق هسته‌ای را رقم بزند.

مولاوردی خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید برای اولین بار توانست روند مذاکره برای مذاکره را به بازی برد - برد تبدیل کند و امروز در شرایطی قرار گرفتیم که ایران به قدرت منطقه‌ای تبدیل شده است.

وی افزود: دولت یازدهم در شرایط بسیار نابسامان و فوق‌العاده‌ای از لحاظ داخلی و بین‌المللی دولت را تحویل گرفت که بخشی از آن به خاطر تحریم‌های ظالمانه و ناعادلانه و بخشی هم به واسطه سوء مدیریت بود و با درآمدهای هزار میلیاردی شاهد بن‌بست در همه عرصه‌ها بودیم.

معاون رئیس‌جمهوری گفت: دولت یازدهم در طول دو سال گذشته با وجود تحریم‌های ظالمانه توانست اداره کشور را به مدار تدبیر و اراده جمعی برگرداند و امیدواریم کشورمان به سمت رونق اقتصادی، توسعه صادرات غیرنفتی و ایجاد اشتغال پایدار که از اهداف دولت یازدهم است، سوق پیدا کند.

مولاوردی همچنین همه مردم را به حضور و مشارکت گسترده در انتخابات هفتم اسفند فرا خواند و گفت: تشکیل مجلس قوی می‌تواند به تحقق آرمان‌های سند چشم‌انداز توسعه کشور سرعت بخشد.

معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده در ادامه، ضرورت بهره‌مندی از ظرفیت و توانمندی زنان را مورد تأکید قرار داد و گفت: زنان و جوانان با اعتماد به برنامه‌های دکتر روحانی بیشترین رأی را به ایشان دادند و بدیهی است که این دولت به توان و ظرفیت آنان اعتماد داشته باشد و بتواند از ظرفیت آنان در خلق حماسه اقتصادی استفاده کند.

منبع: ایسنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید