ایران و تکنی‌مونت ایتالیا قرارداد نفتی امضا کردند | اتاق خبر
کد خبر: 317618
تاریخ انتشار: 26 بهمن 1394 - 09:08
ایران و شرکت «تكنی مونت» ایتالیا به منظور مشارکت در ساخت پالایشگاه و مجتمع‌های پتروشیمی یادداشت تفاهم همکاری به ارزش یک میلیارد یورو امضا کردند.

اتاق خبر:  پس از امضای قرارداد حدود ۴ میلیارد دلاری ایران و سایپم ایتالیا و مذاکرات شرکت نفت ایران با ساراس و انی ایتالیا برای امضای قراردادهای فروش نفت، شرکت «تكني مونت» ایتالیا هم یادداشت تفاهمی به منظور مشارکت در ساخت پالایشگاه و مجتمع‌های پتروشیمی با طرف ایرانی خود امضا کرد.

بنا بر این گزارش به نقل از مهر ؛شركت ايتاليائي «تكني­مونت» كه در زمينه مهندسي، طراحي و ساخت پالايشگاه و پتروشيمي فعاليت دارد، با امضای يادداشت تفاهمي با صنایع پتروشیمی ایران به دنبال توسعه همکاری های دو جانبه در دوران پسا تحریم است.

«پيرو برتد فالگرو» مدير شركت «تكني مونت» ايتاليا در حاشیه امضای تفاهم نامه همکاری با صنعت پتروشیمی ایران، گفت: ایتالیا به دنبال بازگشایی فصل جدید همکاری‌ها با ایران به ویژه در صنایع نفت و پتروشیمی است.

این مقام ایتالیایی با تاکید بر اینکه از تامین فاينانس، تجهيزات و قطعات مورد نياز مجتمع‌ها و طرح‌های پتروشیمی و پالایشگاهی، رفع موانع فرآيندي در صنایع پتروشیمی به عنوان مهمترین محورهای همکاری‌های دو جانبه با ایران یاد کرد و افزود: ارزش این یاد داشت تفاهم حدود یک میلیارد یورو بوده و آماده همکاری با صنایع پتروشیمی ایران در دوران پساتحریم هستیم.

به گزارش مهر، شرکت تکنی مونت ایتالیا از جمله شرکت‌های فعال اروپایی در صنایع پتروشیمی و پلیمری ایران قبل از اعمال تحریم‌ها بود و این شرکت قرارداد مشابه دیگری در برخی از طرح های جدید پتروشیمی ایران امضا و یا در شرف انعقاد آن است.

بر این اساس اسفند ماه سال گذشته گزارش داده شد که با سفر پیرو برتد فالگرو مدیرعامل شرکت تکنی مونت ایتالیا به تهران، دور جدید مذاکرات شرکت تکنی مونت ایتالیا به عنوان یکی از غول‌های پلیمری و پتروشیمی ایران به منظور ساخت یکی از بزرگترین پارک پتروشیمی‌های منطقه خاورمیانه در عسلویه آغاز شد.

مهمترین محور این مذاکرات دو جانبه در تهران درباره احداث پارک پتروشیمی ABS و رابر در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس بود که دو طرف به توافق های اولیه در این باره دست یافته‌اند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید