انطباق شبکه حمل و نقل کشور با اهداف بازرگانی | اتاق خبر
کد خبر: 317652
تاریخ انتشار: 26 بهمن 1394 - 16:56
معاون توسعه صادرات سازمان توسعه تجارت گفت: درصدد هستیم نقشه‌های راه های هوایی، دریایی و زمینی بر اساس کشورها و بازارهای تجاری هدف را با رویکرد توسعه روابط، تدوین و آماده کنیم.

معاون توسعه صادرات سازمان توسعه تجارت گفت: درصدد هستیم نقشه‌های راه های هوایی، دریایی و زمینی بر اساس کشورها و بازارهای تجاری هدف را با رویکرد توسعه روابط، تدوین و آماده کنیم.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، با بیان این که هم اکنون احداث خطوط حمل و نقلی بین کشورهای دارای اولویت در دستور کار است، اظهار کرد: خطوط ارتباطی به صورت هوایی، دریایی و زمینی بر اساس نوع کالا و کشورهای هدف در دستور احداث قرار می گیرند که در این رابطه جلسات زیادی با وزارت راه، شرکت راه آهن و بخش خصوص برای به ثمر رساندن این اهداف برگزار شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر چندین خط حمل و نقلی بین کشورها برقرار شده و یارانه های حمل و نقل در حال پرداخت است اما موضوعی که امروز درصدد آن هستیم تدوین نقشه راه های هوایی، دریایی و زمینی بر اساس کشورها و بازارهای تجاری هدف است که با رویکرد توسعه روابط تدوین و آماده می‌شوند و این مسئل توان ایجاد انطباق شبکه راه های کشور با توسعه روابط بازرگانی و تولیدی را خواهد داشت.

معاون توسعه صادرات سازمان توسعه تجارت ایران با تاکید بر اهمیت توسعه حمل و نقل جهت توسعه صادرات کشور، اظهار کرد: یکی از عواملی که به کسب بازارهای هدف و کاهش هزینه های تمام شده کمک می‌کند بحث توسعه حمل و نقل کالا است؛ به طوری که اغلب کالاهای ما به علت بالا بودن هزینه های تمام شده که بخش قابل ملاحظه ای از آن مربوط به حوزه حمل و نقل است، در بازار های جهانی رقابتی نیست؛ به عنوان مثال در حال حاضر فرصت های خیلی خوبی برای ورود به بازار صادرات و توسعه روابط اقتصادی با روسیه، بعد از ابراز تمایل این کشور برای همکاری با ایران وجود دارد ولی عامل آزار دهنده، مربوط به هزینه های حمل و نقل است.

وی در ادامه با بیان اینکه در انتخاب کشورهای هدف صادراتی باید به شرایط اقتصادی، سیاسی، تکنولوژیک و زیر ساختی کشورها توجه داشت، گفت: سه رکن اساسی در انتخاب و تنظیم روابط وجود دارد که شامل شرایط بازارهای هدف، مزیت‌های داخل کشور و نحوه ورود به بازار وجود دارد که از ترکیب این سه رکن می‌توان به بهترین ساختار برای ارتباطات به آینده بین المللی دست پیدا کرد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید