جزئیات وام ۵۰میلیونی نوسازی بافت فرسوده با تعدیل ۲۰درصدی نرخ سود | اتاق خبر
کد خبر: 317657
تاریخ انتشار: 26 بهمن 1394 - 17:19
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران جزئیات وام ۵۰میلیونی نوسازی بافت فرسوده با تعدیل ۲۰درصدی نرخ سود را تشریح کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از تسنیم: درباره ارائه تسهیلات جدید برای نوسازی بافت فرسوده در شهر تهران، اظهار داشت: بر اساس مصوبه سال گذشته هیئت دولت مقرر شد سالانه 300هزار وام در کل کشور به نوسازی بافت فرسوده اختصاص داده شود اما به‌دلیل مسائل حل‌نشده بین بانک‌ها و دولت این امر عملیاتی نشد.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه دولت بخشی از مطالبات بانک‌ها را از طریق بانک مرکزی پرداخت کرد و بعد از آن بانک مسکن به‌عنوان بانک عامل برای توزیع وام تعیین شد، ادامه داد: دولت متعهد بود 10 درصد نرخ وام را به‌نفع مالکین بافت فرسوده تعدیل کند، شهردار تهران نیز در بودجه سال 95 پذیرفت که 10 درصد دیگر نرخ سود وام نوسازی تعدیل شود.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران تصریح کرد: امیدواریم سال آینده در شهر تهران شاهد رونق ساخت و ساز با تکیه بر وام ارزان‌قیمتی که با تعدیل 20درصدی نرخ سود اتفاق می‌افتد، باشیم.

وی افزود: وام در نظر گرفته شده برای نوسازی بافت فرسوده 50 میلیون تومان است و 10 درصد نرخ سود آن توسط دولت و 10 درصد دیگر توسط شهرداری تعدیل می‌شود که با تصویب لایحه بودجه در شورای شهر عملیاتی خواهد شد.

فتح‌اللهی خاطرنشان کرد: وام نوسازی با تعدیل نرخ دولت و شهرداری به مالکان بافت فرسوده و آنهایی که در طرح تجمیع شرکت می‌کنند تعلق می‌گیرد زیرا منابع مالی محدود است و ما قصد داریم ریزدانگی را که یکی از ویژگی‌های بافت فرسوده است، از بین ببریم علاوه بر این حداقل فرآیند تجمیع نیز باید 150 مترمربع باشد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید