Performancing Metrics

انتقاد از بی‌توجهی خودروسازان به گارانتی فروش خودرو | اتاق خبر
کد خبر: 317673
تاریخ انتشار: 26 بهمن 1394 - 11:26
رییس اتحادیه دارندگان تعمیرگاه، اتوسرویس، توقفگاه و پارکینگ تصریح کرد: کارخانه‌های خودروسازی ما توجهی به بخش گارانتی ندارند و این در حالی است که بر اساس قانون آن ها باید سه درصد از مبلغ فروش را خرج خدمات پس از فروش کنند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا علیرضا راسی  اظهار کرد: سه درصد از مبلغ فروش خودرو علیرغم اینکه در قانون به آن تاکید شده در عمل صرف خدمات پس از فروش خودرو نمی‌شود و برای مخارج دیگر هزینه می‌شود.

 

وی تاکید کرد: مشکل اساسی در بحث خودرو این است که در حوزه خدمات پس از فروش ضعیف عمل می شود و علیرغم این همه تاکیدات به این بخش توجه چندانی نمی‌شود.

 

راسی در بخشی از سخنان خود نسبت به بحران افراد فنی در این حوزه هشدار داد و افزود:‌ افراد فنی و باتجربه در این حوزه به دلیل اینکه ارتزاق نشدند از این فعالیت کناره‌گیری کرده و به فعالیت های دیگری رو آورده‌اند، چون طبیعی است که با حقوق 700 هزار تومان قادر به تامین مخارج خود نیستند.

 

رییس اتحادیه دارندگان تعمیرگاه، اتوسرویس، توقفگاه و پارکینگ ادامه داد: افراد متخصص در زمینه خودرو باید به خوبی تامین مالی شوند تا بتوانند با اشتیاق در این بخش فعالیت کنند.

 

وی در عین حال بیان کرد: یکی از مشکلات اساسی تولیدات داخلی خودرو بحث کیفیت قطعات آن است که بعضا از اجناس بی‌کیفیت ساخته می شود و طبیعی است زمانی که خودرویی از قطعات بی‌کیفیت ساخته شود در کارایی آن نیز تاثیرگذار خواهد بود.

 

راسی همچنین اظهار کرد: تا زمانی که این حوزه به صاحبان اصلی خود که مردم و بخش خصوصی هستند بازگردانده نشود در بخش خودرو همین وضعیت خواهد بود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید