اولین درس قیام عاشورا صبر و مقاومت است | اتاق خبر
کد خبر: 317702
تاریخ انتشار: 26 بهمن 1394 - 12:20
آیت الله شاهچراغی:
نماینده ولی فقیه در استان سمنان اولین درس قیام عاشورا را صبر و مقاومت دانست و گفت: در این بین صبر حضرت زینب (س) نمونه بی مانندی از استقامت در راه اسلام برای طول تاریخ است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، آیت الله سیدمحمد شاهچراغی بعدازظهر یکشنبه با حضور در شهرستان شاهرود در دیداری که با مردم در محل حسینیه اعظم مدرسه قلعه داشت، ضمن تبریک ولادت حضرت زینب(س)، اطاعت از ولایت را یکی از درس های ارزنده عاشورا برشمرد و خاطرنشان کرد: از مهمترین وصایای امام حسین(ع) به حضرت زینب(س) در شب عاشورا اقامه نماز شب بود.

وی با تاکید بر اینکه شیعیان باید سه درس مهم را از حضرت زینب (س) بیاموزند، گفت: صبر در برابر مصائب اولین درس از فرهنگ عاشورا است و بی شک بی نظیرترین صبر و استقامت در برابر خواست و قدرت و مشیت الهی خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان عبادت و بندگی خدا را دومین درسی که باید از حضرت زینب(س) بیاموزیم ذکر کرد و افزود: امام حسین(ع) در آخرین وصیت خود به حضرت زینب(س) فرمودند خواهرم، در نماز شب مرا فراموش نکن. پس نتیجه میگیریم عبادت حضرت زینب(س) نیز مورد تأیید و سفارش اباعبدالله(ع) واقع شده است.

 وی ضمن بیان اینکه درس سومی که از حضرت زینب(س) باید آموخت جهاد با زبان است، افزود: آن حضرت در مقابل یزید فرمودند «ما رأیت الا جمیلا» یعنی جز زیبایی چیزی در حادثه کربلا ندیدم و این امر مهمترین درسی است که باید از آن حضرت بیاموزیم.

آیت الله شاهچراغی پیرامون انتخابات پیش رو نیز گفت: شرکت در انتخابات پیش رو وظیفه هر ایرانی است که مانند همیشه اسلام و نظام را سربلند کند و با هر رأی، خاری در چشم دشمنان باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری خدمت به مردم را مهمترین وظیفه مسئولان دانست و گفت: پیامبر (ص) بهترین مردم را کسانی ذکر می فرمایند که به مردم بهتر خدمت کند.

وی به مسئولان توصیه کرد تا قدر مردم ایران را بدانند و خطاب به ایشان تاکید کرد: خدمت به خلق را در اولویت امور خود قرار دهید.

علی شاهینی رئیس دانشگاه پیام نور واحد شاهرود نیز در این دیدار به بیان صحبت هایی درباره انتخاب اصلح و نقش و جایگاه کلیدی نمایندگان مجلس خبرگان در حفظ نظام جمهوری اسلامی و دستاورد های آن و حفظ ولایت فقیه به عنوان اصلی ترین دستاورد انقلاب پرداخت.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید