یزدی ها چند هزار میلیارد تومان در بانک ها خوابانده اند؟ | اتاق خبر
کد خبر: 317888
تاریخ انتشار: 26 بهمن 1394 - 23:14
در نخستین نشست رابطان آمار بانک‌های استان یزد که به ریاست معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد برگزار شد، اعلام شد که یزدی ها در روز پایانی سال گذشته، فقط در 16 بانک این استان، بالغ بر 87 هزار میلیارد ریال در بانک ها خوابانده اند
اتاق خبر - این شاخص نسبت به سال 92، نزدیک به 23 درصد رشد داشته است. معاون آمار و اطلاعات سازمان مديريت در اين نشست با اشاره به ماده ۷ قانون تاسيس مركز آمار ايران گفت كه آمار جمع آوري شده نزد مركز آمار ايران محرمانه است و تنها بطور سرجمع در تحليل‌ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.


محمد حميد فخرالدين در ادامه تصريح كرد كه با شكل گيري شوراي برنامه ريزي و توسعه استان‌ها، نظام برنامه ريزي استان‌ها نيز شكل گرفت و تحقق اين امر مستلزم ايجاد نظام آماري دقيق و بروز است؛ تا بتوان براي بهبود مسائل جامعه در اسرع وقت و دقيق، تصميم گرفت. وي در اين رابطه از رابطان آماري بانك‌هاي استان خواست تا در اين خصوص با سازمان مديريت و برنامه ريزي، همكاري موثري داشته باشند.
اين مقام مسئول با اشاره به روند انتشار آمار توسط اين معاونت تصريح كرد كه معاونت آمار و اطلاعات بعنوان نماينده استاني مركز آمار ايران، گزيده شاخص‌هاي اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي را بطور فصلي بصورت الكترونيكي بر روي سايت سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد و همچنين بطور چاپي منتشر مي‌كند.
وي افزود كه آمار و اطلاعات سالانه نيز در قالب سالنامه آماري به هر دو صورت ذكر شده، منتشر مي‌شود و در اختيار اقشار مختلف نظير: پژوهشگران، مديران، اساتيد دانشگاه، دانشجويان و... قرار مي‌گيرد.
جعفر رحماني رئيس گروه آمارهاي ثبتي، فرابري و پردازه داده‌هاي معاونت آمار و اطلاعات سازمان مديريت هم در اين نشست به تبيين تعاريف و مفاهيم مورد نياز جداول گزيده شاخص‌ها و سالنامه آماري استان پرداخت و خواستار وحدت رويه، سرعت و دقت داده‌هاي ارائه شده توسط بانك‌ها شد.
در اين جلسه كه باحضور محمد كريمي مشاور رئيس سازمان در امور بانكي و تامين منابع مالي و رابطان آماري بانك‌هاي استان در محل سازمان مديريت و برنامه ريزي استان برگزار شد، مجموع سپرده‌هاي ۱۶ بانك استان (بجز موسسات مالی اعتباری) در پايان سال ۹۳ بالغ بر ۸۷ هزار ميليارد ريال اعلام شد كه اين شاخص نسبت به پايان سال ۹۲، رشد 22.7 درصدي را تجربه كرده است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید