GS F پاسخ کوبنده لکسوس به آلمانی ها | اتاق خبر
کد خبر: 318043
تاریخ انتشار: 26 بهمن 1394 - 17:50
لکسس GS F ، سدان سایز متوسط لوکسی می باشد که توانسته است آمیخته ای از ظرافت و قدرت را در کنار عملکرد بسیار متفاوت به نمایش بگذارد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  اخبار خودرو ، لکسس GS F ، سدان سایز متوسط لوکسی می باشد که توانسته است آمیخته ای از ظرافت و قدرت را در کنار عملکرد بسیار متفاوت به نمایش بگذارد. این خودرو با استفاده از پیشرانه ۸ سیلندر ۵ لیتری با قدرت ۴۶۷ اسب بخار در ۷۱۰۰ دور در دقیقه و مجهز به سیستم D-4S (تزریق مستقیم ۴ زمانه) توانسته است به عنوان کابوسی بزرگ برای رقبای آلمانی خود یعنی BMW M5 و مرسدس بنز E63 AMG S  تبدیل گردد.

Lexus-GSF-ultrasonic-blue-mica-2-0-gallery-overlay-1204x677-LEX-GSF-MY16-0099

 سیستم انتقال قدرت GS F  دارای ۸ دنده است که حس لذت تعویض دنده را در سرعت بالا به خوبی به راننده منتقل می کند. شیفت روی فرمان هم به تجربه شتاب مستقیم کمک می کند.

استفاده از چرخه اتکینسون باعت ارتقاع ۱۴ درصدی GS F در قدرت و گشتاور شده است. همچنین بهبود عملکرد زیست محیطی را نیز بهبود بخشیده است.

لکسس GS F  از لحاظ ظاهری به RC F شباهت دارد و آن را می توان مدل خانوادگی RC F دانست. استفاده از فیبر کربن در لکسس GS F به کاهش وزن خودرو کمک شایانی کرده است که در نهایت باعث افزایش بسیار زیاد پایداری این خودرو شده است. همچنین اضافه شدن اگزوز به افزایش توان خروجی این خودرو به ویژه در سرعتهای بسیار موثر واقع شده است.

عملکرد این خودرو در سیستم تعلیق و بر روی جاده آسفالت بسیار فوق العلاده و بهتر از رقبای آلمانی خود است. فرمان الکتریکی این خودرو  در حالت SPORT + بسیار مناسب عمل می کند و با استفاده از ترمز دستی سه حالته خود در دریفت عملکردی خارق العاده را به نمایش می گذارد. این در حالی است که انتخاب حالت های متفاوت برای سبک های مختلف رانندگی در اختیار می باشد.

همانند سایر لکسس های ۲۰۱۶ GS هم به سیستم Safety+ مجهز شده است. سیستم پیشگیری از برخورد (PCS) با عملکرد تشخیص عابر پیاده هشدار خروج از خطوط (LDA)،  تنظیم اتومات نور بالا (IHB) رادار و تنظیم سرعت کروز از سیستم های ایمنی GS F می باشد.

در نهایت می توان گفت که این خودرو تعریف جدیدی از سدانهای خانوادگی اسپرت می باشد که در عین بی ادعایی می تواند حریفان آلمانی خود را مورد خشم و غضب سامورایی گونه خود قرار دهد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید