وزارت صنعت واردات ۱۰۰۰ واگن مسافری را متوقف کرد | اتاق خبر
کد خبر: 318196
تاریخ انتشار: 27 بهمن 1394 - 14:18
مدیرعامل واگن پارس با اشاره به جلوگیری از واردات ۱۰۰۰ واگن مسافری توسط وزارت صنعت گفت: به‌طور قطع از واردات واگن‌های باری و مسافری به کشور با توجه به وجود واگن‌سازان توانمند در کشور جلوگیری به عمل می‌آید.

اتاق خبر: محمد محمدی با یادآوری این‌که واگن‌سازی پارس با 25 درصد ظرفیت فعالیت می‌کند، افزود: خوشبختانه سفارش‌گذاری برای واگن‌های باری و مسافری به واگن‌سازان داخلی در حال انجام است، در این راستا قرارداد تولید 300 واگن باری برای شرکت ریل سیر کوثر امضا شده است.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ وی با بیان این‌که منابع مورد نیاز این قرارداد توسط مؤسسه مالی و اعتباری کوثر تأمین می‌شود، تصریح کرد:‌ همچنین قراردادی برای تولید 27 واگن مسافری با تأمین مالی توسط بانک صنعت و معدن از محل وجوه اداره شده راه‌آهن منعقد شده است.

وی با اشاره به تأمین مالی 50 دستگاه واگن مسافری چوپار توسط مؤسسه مالی و اعتباری کوثر برای شرکت ریل سیر کوثر، گفت: واحدهای تولیدی از جمله واگن سازان و تولیدکنندگان تجهیزات ریلی در سال جاری با مشکل کمبود نقدینگی مواجه بودند و برخی از واحدهای تولیدی نتوانستند در این وضع دوام بیاورند.

مدیرعامل واگن پارس با اعلام این‌که چهار ماه پیش وزارت صنعت با توجه به توانمندی داخلی از واردات 1000 واگن مسافری به کشور جلوگیری کرد، افزود: به‌طور قطع از واردات واگن‌های باری و مسافری به کشور با توجه به وجود واگن‌سازان توانمند در کشور جلوگیری به عمل می‌آید.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید