اروپا تحریم های بلاروس را لغو کرد | اتاق خبر
کد خبر: 318372
تاریخ انتشار: 28 بهمن 1394 - 01:27
ایرنا نوشت: روزنامه 'پرسه' چاپ اتریش نوست که اتحادیه اروپا در یک تصمیم بحث برانگیز، تمام تحریم ها جز موارد تسلیحاتی را علیه بلاروس لغو کرد.

اتاق خبر - به گزارش ایرنا به نقل از پرسه، وزیران خارجه اتحادیه اروپا روز گذشته (دوشنبه) با تصویب قانونی، تحریم ها در مورد «آلکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهوری و 170 مقام و شهروند بلاروس را لغو کردند.

همچنین سه شرکت بلاروسی Triple METAL TRADE ، Triple-Techno, Logoysk و Triple-Agro از فهرست شرکت های مورد تحریم اتحادیه اروپا خارج شدند.

مقام های اتحادیه اروپا پیشتر اعلام کرده بودند که سیاست های مثبت رئیس جمهوری بلاروس از جمله عفو زندانیان سیاسی منجر به این اقدام اتحادیه اروپا شده است.

به گفته این روزنامه اتریشی، چهار نفر از مقامات بلاروس کماکان در لیست تحریم های اتحادیه اروپا باقی خواهند ماند که افزون بر توقیف دارایی، این اشخاص تا 12 ماه دیگر اجازه سفر به کشورهای اروپایی را ندارند.
اتحادیه اروپا همسو با آمریکا، دسامبر 2012 پس از انتخابات ریاست جمهوری بلاروس که لوکاشنکو در آن پیروز شد و گروهی از مخالفان در مینسک پایتخت این کشور اعتراض های خیابانی برپا کردند؛ تحریم هایی را در مورد مقام های ارشد و شرکت های بلاروس وضع کرد.

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید