۲۱۱ میلیارد تومان سرجمع اعتبارات حوزه شهردار، شهرداری تهران | اتاق خبر
کد خبر: 318385
تاریخ انتشار: 28 بهمن 1394 - 02:06
بودجه مترو افزایش یافت
مهر نوشت: علیرضا دبیر گفت: بودجه ۱۲۰ میلیارد تومانی اعتبارات پیش بینی نشده در اختیار شهردار در بخش سرمایه ای به ۸۰ میلیارد تومان کاهش یافته است.

اتاق خبر - علیرضا دبیر در جریان جلسه علنی شورای شهر تهران با بیان این مطلب اظهار داشت: شهرداری تهران ۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای کمک به اشخاص حقیقی درخواست کرده بود که کمیسیون برنامه و بودجه این رقم را به ۴۰ میلیارد تومان کاهش داد. همچنین بودجه ۱۲۰ میلیارد تومانی اعتبارات پیش بینی نشده در اختیار شهردار در بخش سرمایه ای به ۸۰ میلیارد تومان کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: ۱۵ میلیارد تومان نیز برای کمک به موسسات عمومی؛ ۴۰ میلیارد تومان برای پاداش های اتفاقی و ۳۵ میلیارد تومان برای اعتبارات پیش بینی نشده در اختیار شهردار در بخش هزینه ای پیشنهاد شده است.

دبیر سرجمع اعتبارات حوزه شهردار را ۲۱۱ میلیارد تومان دانست و گفت: هر سال بودجه در اختیار شهردار افزایش پیدا می کرد اما امسال این بودجه کاهش پیدا کرده است. سال بعد هم باید این اختیارات کمتر شود که شهرداری در چارچوب برنامه عمل کند.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران درباره ردیف های مربوط به پروژه نمایشگاه شهر آفتاب گفت: در سال جاری شهرداری قول داد با ۱۸۰ میلیارد تومان فاز اول این پروژه را به اتمام می رساند اما برای سال بعد باز هم ۸۰ میلیارد تومان خواسته اند ما کار کارشناسی کردیم و این رقم را به ۳۰ میلیارد تومان کاهش دادیم. شهرداری تهران برای تکمیل فاز یک این پروژه

وی تاکید کرد: بودجه ۸۰ میلیارد تومانی پیشنهادی شهرداری برای احداث و توسعه شهر آفتاب به ۳۰ میلیارد تومان کاهش داده شده و ۱۰ میلیارد تومان نیز برای نگهداری نمایشگاه در نظر گرفته شده است.

دبیر یادآور شد: ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیز برای تملک املاک در ردیف های بودجه سال ۹۵ شهرداری تهران گنجانده شده است. البته تملک باید در جهت ردیف های بودجه باشد وگرنه تصرف در املاک عمومی محسوب می شود.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران درباره اهداف انقباضی بودجه سال ۹۵ شهرداری تهران توضیح داد: از اعتبار آسفالت معابر غیربزرگراهی از مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران ۳۰ درصد کاسته شده است. همچنین اعتبار مربوط به جداول و سنگدال ها؛ رنگ آمیزی و نورپردازی مناطق ۲۲ گانه نیز هر کدام ۳۰ درصد کاهش داده شد و با این صرفه جویی مقرر شد اعتبار لازم برای خرید بیمارستان کارکنان شهرداری تهران تخصیص داده شود.

دبیر عملکرد شهرداری منطقه یک درباره جداول را مطلوب دانست و گفت: در موردی دیدم که شهرداری منطقه یک جداول خارج شده را دوباره در پروژه دیگری به کار برده است و این اقدام خوبی برای صرفه جویی در هزینه ها است.

وی اضافه کرد: ۱۸۸۸؛ ۱۳۷؛ روابط عمومی مناطق و ایثارگران در بودجه سال جاری ردیف نداشتند و از ردیف های مربوط به نورپردازی؛ جداول و ... تامین اعتبار می شدند اما امسال روابط عمومی و ایثارگران برای اولین بار در تاریخ شهرداری دارای ردیف بودجه شدند.

دبیر با بیان اینکه روابط عمومی مرکز هم تا سال گذشته ردیف اختصاصی نداشت؛ تصریح کرد: سال گذشته ۱۸۸۸ و ۱۳۷ را دارای ردیف اختصاصی کردیم و امسال در همه مناطق به روابط عمومی و ایثارگران ردیف بودجه اختصاص دادیم تا بودجه واقعی تر بسته شود.

وی در ادامه از مدیران شهرداری خواست جلسات کمیسیون محاسبات شهرداری را در سال ۹۵ ادامه دهند چرا که این جلسات برکت هستند و دقیق بسته شدن بودجه سال ۹۵ با کمک جلسات این کمیسیون اتفاق افتاده است.

دبیر تاکید کرد: در سال ۹۵ اگر هر کدام از سازمانها؛ شرکتها یا مناطق شهرداری پروژه ای را بدون ردیف بودجه شروع کنند در اموال عمومی تصرف کرده اند و به دادگاه معرفی می شود. این قانون به منظور جلوگیری از شروع پروژه های بدون مجوز یا فاقد در شهرداری تهران است.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران درخصوص کلیات بودجه تاکید کرد: نسبت درآمدهای پایدار شهرداری به درآمدهای ناپایدار از ۲۳ درصد بودجه سال جاری به ۲۴.۵ درصد سال آینده رسیده است. همچنین بودجه پیشنهادی سال ۹۵ از ۸/۶ درصد افزایش مورد نظر شهرداری به ۳/۸ درصد رشد تغییر داده ایم و در واقع پیشنهاد شهرداری را کاهش دادیم ولی این باعث نشد از بودجه مترو کم کنیم.

دبیر از اعضای شورا که با دولت رابطه نزدیکی دارند خواست برای تحقق ارزش افزوده و سهم شهرداری از سوخت تلاش کنند. وی اضافه کرد: موظف کردن پنج سازمان و شرکت وابسته به شهرداری (شرکت ارتباط مشترک شهر؛ شرکت شهروند؛ شرکت همشهری؛ سازمان زیباسازی و سازمان حمل و نقل و ترافیک) به واریز ۲۲۰ میلیارد تومان سود سهام به حساب شهرداری به عنوان درآمدهای پایدار از جمله اقداماتی بوده که در راستای افزایش سهم درآمدهای پایدار انجام شد.

وی گفت: این اتفاقی است که برای اولین بار رخ داده و درآمدهای پایدار شهرداری را افزایش می دهد.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه درباره نشستی که با معاونت حمل و نقل و ترافیک داشتند توضیح داد: پیش از این بودجه مترو به طور دقیق قابل رصد کردن نبود. سال قبل حدود دو هزار میلیارد تومان برای بودجه مترو اعتبار قائل شده بودیم اما این بودجه شامل املاک؛ دیون و … مترو بود. سال جاری برای اینکه رصد بودجه مترو دقیق تر باشد برای هر خط مترو ردیف اعتباری جداگانه در نظر گرفته ایم.

علیرضا دبیر درباره بودجه متروی تهران توضیح داد: در لایحه پیشنهادی شهرداری بودجه ساخت مترو هزار و ۹۹۰ میلیارد تومان درنظر گرفته شده بود اما کمیسیون برنامه و بودجه این رقم را علی رغم کاهش سقف بودجه پیشنهادی به ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش داده است.

وی با اشاره به اینکه اولویت توسعه مترو به خطوط ۳؛ ۶ و ۷ اختصاص دارد؛ تاکید کرد: بودجه در نظر گرفته شده برای خط ۳ مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان؛ برای خط ۶ مترو ۸۰۰ میلیارد تومان؛ برای احداث خط ۷ مترو ۷۰۰ میلیارد تومان و برای سایر خطوط ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار در کمیسیون برنامه و بودجه تصویب شده است. همچنین ۲۰ درصد از فروش آرم طرح ترافیک به مبلغ ۵۰ میلیارد تومان و ۲ درصد از صدور پروانه با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان در لایحه بودجه به مترو اختصاص داده شده است.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه به دیگر اعتبارات در نظر گرفته شده برای توسعه خطوط متروی تهران در تبصره های بودجه اشاره کرد و گفت: در تبصره ۲۷ به شرکت مترو اجازه داده شده ۲ میلیارد یورو از راه فاینانس برای خطوط ۳؛ ۶ و ۷ هزینه کند. همچنین در تبصره ای دیگر به شهرداری اجازه داده می شود تا هزار میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی را برای احداث یک خط مترو از فاطمی تا تجریش استفاده کند.

دبیر تشریح کرد: علاوه بر بودجه شرکت مترو در ردیف های بودجه ۶۰۰ میلیارد تومان برای بودجه جاری شرکت بهره برداری مترو و ۱۷۰ میلیارد تومان به منظور اورهال خطوط در نظر گرفته شده است.

وی به افزایش بودجه پیشنهادی شهرداری در بخش خرید اتوبوس اشاره کرد و گفت: شهرداری تهران در لایحه پیشنهادی مبلغ ۱۵ میلیارد تومان را برای خرید اتوبوس در نظر گرفته بود که در کمیسیون برنامه و بودجه این رقم به ۵۰ میلیارد تومان افزایش داده شد. همچنین ۴۰ میلیارد تومان برای کمک به خرید کارکنان مازاد شرکت واحد و ۷۰ میلیارد تومان نیز به خرید خدمت از بخش خصوصی اختصاص داده شده است.

دبیر تاکید کرد: در جمع ۹۱۸ میلیارد تومان در حوزه اتوبوسرانی اعتبار در نظر گرفته شده است. این اعتبار برای مثال در حوزه خرید اتوبوس برقی ۱۰ میلیارد تومان؛ کمک به بازسازی اتوبوس های فرسوده ۱۲ میلیارد تومان؛ کمک به مابه التفاوت قیمت بلیت اتوبوسرانی ۶۲۰ میلیارد تومان؛ نصب فیلتر جذب دوده های اتوبوس های دیزلی ۷ میلیارد تومان؛ نوسازی ناوگان مینی بوسرانی ۱۰ میلیارد تومان و … در نظر گرفته شده است.

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید