امارات اولین نیروگاه هسته ای خود را بصورت آزمایشی راه اندازی کرد | اتاق خبر
کد خبر: 318409
تاریخ انتشار: 28 بهمن 1394 - 03:40
پایگاه خبری اخبارالساعه اعلام کرد: امارات اولین نیروگاه هسته ای خود را با همکاری کره جنوبی به صورت آزمایشی راه اندازی کرد.

اتاق خبر: این پایگاه خبری امروز (سه شنبه) افزود: موسسه برق کره جنوبی بخش های اصلی نیروگاه هسته ای مستقر در مرکز ایستگاه برق هسته ای در منطقه البرکه امارات را با حضور برخی مسوولان اماراتی بصورت آزمایشی راه اندازی کرد.
بنا بر این گزارش به نقل از ایرنا؛ این موسسه کره ای اعلام کرد که بخش های مرکزی این نیروگاه روز دوشنبه ( دیروز ) با درستی و سلامت و در امنیت کامل مورد آزمایش و بازرسی قرار گرفت.
در این خبر آمده است: با انجام این آزمایش ها، عملیات تاسیس نیروگاه هسته ای امارات به صورت 80 درصد انجام شده و پیش بینی می شود تکمیل این نیروگاه در نیمه اول سال آینده میلادی پایان پذیرد.
براساس این خبر، کره ای ها همزمان عملیات ساخت چهار نیروگاه هسته ای از نوع محلی در امارات را در دست ساخت دارند و پیش بینی می شود عملیات تکمیلی همه این نیروگاه ها تا سال 2020 پایان پذیرد.
نیروگاه هسته ای البرکه امارات واقع در 53 کیلومتری غرب شهر الرویس در ابوظبی اولین نیروگاه برق هسته ای این کشور است که توسط کره جنوبی و با ظرفیت 5600 مگاوات شامل 4 رآکتور 1400 مگاواتی از نوع رآکتور آب فشرده پیشرفته در دست احداث است.
امارات مدت ها است در سودای خرید صنعت هسته ای از کشورهای مختلف است. این کشور برای تاسیس چند نیروگاه هسته ای تا سال 2015 حدود 40 میلیارد دلار اعتبار در نظر گرفته است.
حاکمان ابوظبی همچنین علاوه بر کره جنوبی با آمریکا نیز قراردادی به مبلغ 10 میلیارد دلار در همین زمینه به امضا رسانده اند. نیکلاسارکوزی رئیس جمهور فرانسه نیز در جریان سفر خود در سال 2006 به امارات، رایزنی هایی در جهت ساخت نیروگاه هسته ای در این کشور انجام داد.
تخمین زده می شود نیاز برق امارات از 15٫5 گیگاوات به بیش از 40 گیگاوات در سال 2020 افزایش یابد.

کد:94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید