حضور حامیان دولت و برخی از اصولگرایان در لیست ائتلاف عبور از هویت اصلاح‌طلبی نیست | اتاق خبر
کد خبر: 318466
تاریخ انتشار: 28 بهمن 1394 - 13:01
عارف:
سرلیست ائتلاف اصلاح‌طلبان در تهران در مورد اشخاصی همچون کاظم جلالی، علی مطهری، بهروز نعمتی در لیست ائتلاف اصلاح‌طلبان به ارائه توضیحاتی پرداخت و گفت: لیست نهایی شده لیست ائتلاف اصلاح‌طلبان است نه لیست اصلاح‌طلبان.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا عارف سرلیست ائتلاف اصلاح‌طلبان برای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی عصر امروز (سه شنبه) در حاشیه نشست رونمایی از افتتاح ستاد جوانان 76 در محل ستاد مرکزی اصلاح‌طلبان در تهران در پاسخ به سوال مبنی براینکه آیا حضور برخی شخصیت‌های اصولگرا در لیست اصلاح‌طلبان عبور از هویت اصلاح‌طلبی برای بار دوم نیست، گفت: خیر. حضور برخی اشخاص اصولگرا و اعتدال عبور از هویت اصلاح‌طلبی نیست چون ما ائتلاف کرده‌ایم.

وی افزود:هویت اصلاح‌طلبی یک بار دیگر صلابت خود را نشان داد. ما دست از هویت اصلاح‌طلبی برنمی‌داریم اما در لیست ما ائتلاف کرده‌ایم. ما چون منافع ملی را در نظر گرفتیم با جریان حامی دولت ائتلاف کردیم تا بگوییم قدردان زحمات کسانی هستیم که برای حل مشکلات و ارتقای کشور تلاش می‌‌کنند.

سرلیست ائتلاف اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس دهم در پاسخ به پرسش دیگر مبنی براینکه آیا از افرادی چون آقای جلالی، نعمتی و مطهری که در لیست شما حضور دارند خواسته‌اید که منشور اصلاح‌طلبی را امضا کنند گفت: قرار نبوده همه اعضای لیست ائتلاف اصلاح‌طلبان میثاق‌نامه ما را امضا کنند، فقط اصلاح‌طلبان حاضر در لیست میثاق‌نامه اصلاح‌طلبان را امضا کردند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا در جریان بستن لیست ائتلاف اصلاح‌طلبان و حامیان دولت در مورد ریاست مجلس و ریاست خودتان بر کرسی مجلس صحبتی شده است یا خیر؟ گفت: خیر. هیچ بحثی در مورد ریاست مجلس مطرح نکرده‌ایم و ان‌شاءالله مجلس شکل می‌گیرد و ترکیب آینده مشخص می‌کند که چه کسی باید رئیس مجلس باشد.

عارف همچنین در پاسخ به پرسشی بر این اساس که برخی‌ها معتقدند اصلاح‌طلبان می‌خواهند مجلس وکیل‌الدوله‌ها را شکل دهند گفت: مجلس دهم مجلس وکیل‌الدوله‌ها نیست بلکه مجلس ملت است.

عارف اظهار امیدواری کرد: ان‌شاءالله بتوانیم به طور جدی بحث نظارت بر مجلس را احیا کنیم چراکه وظیفه اصلی مجلس نظارت قوی آن است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان خاطرنشان کرد: نظارت مجلس باید در چارچوب قانون برای اجرایی شدن قوانین باشد و اگر دولت از اجرای قانون و قوانین عدول کرد برخورد می‌کنیم. 

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید