اسکندری: نحوه ارتباط اعتدالیون و اصلاح‌طلبان نامشخص است | اتاق خبر
کد خبر: 318468
تاریخ انتشار: 28 بهمن 1394 - 13:12
در دانشگاه امام صادق(ع) مطرح شد
مناظره سردبیر هفته نامه آدینه تهران و عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با دبیر سیاسی روزنامه شرق امروز به همت انجمن علمی دانشکده علوم سیاسی دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس،‌ مناظره صالح اسکندری سردبیر هفته نامه آدینه تهران و عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با مازیار خسروی دبیر سیاسی روزنامه شرق امروز سه شنبه به همت انجمن علمی دانشکده علوم سیاسی دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد.

در این مناظره صالح اسکندری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در کرمانشاه گفت: انتخابات به عنوان سال تحویل نظام سیاسی فرصتی برای نوسازی نظام سیاسی است، اما غرب گرایان در پی دگرسازی جمهوری اسلامی و ایجاد یک نسخه تقلبی از مردمسالاری دینی هستند که فاقد محتوا باشد.
وی با اشاره به اصرار برخی گروه‌های اصلاح طلب بر مواضع سال 88 گفت: اصلاح طلبانی که در فتنه 88 می‌گفتند تقلب شده چرا برای انتخابات 7 اسفند سبیل به سبیل در صف ایستاده‌اند؟ اگر می‌گویید انتخابات در ایران اعتبار ندارد پس چرا ثبت نام می‌کنید. اگر در انتخابات شرکت می‌کنید چرا حاضر نیستید در رسانه‌های خود اعلام کنید که مسئله تقلب در سال 88 یک دروغ بزرگ و ظلم به نظام بود.
اسکندری با اشاره به ارتباط اعتدالی‌ها و اصلاح طلبان گفت: اصلاح طلبان به دولت اعتدال به چشم یک اسب تروا نگاه می‌کردند که در نهایت از داخل شکم آن خارج شده و وارد قلعه نظام می‌شوند. لکن گویا جریان اعتدال قصد ندارد شکم اسب تروا را بگشاید و قرار است اصلاح طلبان به دلیل نبودن اکسیژن در داخل اسب خفه شوند.
وی افزود: بالاخره مشخص نیست اعتدال اسب تروای اصلاح طلبان است یا جریان اصلاحات اسب مرده‌ای است که جریان اعتدال در حال سواری گرفتن از آن است. بر این اساس اصلاح طلبان تمایلی به دفاع از دولت ندارند.
اسکندری در ادامه به بحث خطر نفوذ اشاره کرد و گفت: امثال جیسون رضاییان هم که طعم و مارک آدامس برخی مقامات بلند پایه کشور را می‌دانستند به ظاهر روزنامه نگار و خبرنگار بودند.

وی با طرح این پرسش ادامه داد: چرا فهرست اصلاحات مورد حمایت محکومین و زندانیان در بند اوین است؟
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به ماجرای سفر کاسپین ماکان شوهر ندا آقا سلطان به تل آویو و اعطای نشان افتخار به وی گفت: نخست وزیر اسرائیل در آن سفر گفت اصلاح طلب‌ها نمایندگان ما هستند که در ایران بر علیه حکومت می‌جنگند! چرا آن زمان روزنامه شرق هیچ موضعی از خود نداد؟

در ادامه این مناظره خسروی دبیر سیاسی روزنامه شرق با اشاره به سوال اسکندری در خصوص ماکان گفت: شوهر ندا آقا سلطان غلط کرد که به اسرائیل رفت چرا گناه یک نفر را پای کل جریان اصلاحات می‌نویسید؟
وی با یاد آوری مواضع مرحوم عسگراولادی در زمینه سران فتنه گفت: عسگراولادی معتقد بود آقایان کروبی و موسوی مجرم نیستند.
خسروی افزود: اینکه می‌گویند دولت اسب تراوای اصلاح طلبان است درست نیست. اصلاح طلبان به دولت انتقادات زیادی دارند.
خسروی با اشاره به اتهامات بابک زنجانی افزود: بابک زنجانی در دولت احمدی نژاد پدید آمد آیا شما مسئولیتش را قبول می‌کنید؟ 8 میلیارد دلار پول را هنوز نتوانسته‌ایم از او بگیریم.
وی در زمینه نفوذ هم گفت: نفوذی‌ها در بین افراد ظاهرالصلاح هستند وگرنه من روزنامه نگار منتقد که در هیچ کجای نظام اجازه داخل شدن نمی‌دهند چگونه می‌توانم نفوذ کنم.
وی خطاب به اسکندری تصریح کرد: انتظار ما این بود که در خصوص برنامه اصولگرایان صحبت کنید منتهی شما فقط به ما اصلاح طلبان حمله می کنید از این رو من هم مجبورم که پاسخ دهم.
وی در زمینه فهرست زندانیان اوین هم گفت: زندانیان و محکومان قضایی طبق قانون حق دارند به هر کسی که خواستند رای دهند و از هر جریانی که خواستند حمایت کنند.
در پایان این مناظره دانشجویان به طرح پرسش‌های خود از این دو فعال سیاسی پرداختند.

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید