۲۴۷۹ فقره تصادف در جاده‌های استان زنجان رخ‌داده است | اتاق خبر
کد خبر: 318489
تاریخ انتشار: 28 بهمن 1394 - 07:31
رئیس پلیس راه استان زنجان عنوان کرد:
رئیس پلیس‌راه استان زنجان گفت: طی ۱۰ ماه سال جاری دو هزار و ۴۷۹ فقره تصادف در جاده‌های استان رخ‌داده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷ درصد افزایش دارد.

اتاق خبر- رئیس پلیس‌راه استان زنجان گفت: طی ۱۰ ماه سال جاری دو هزار و ۴۷۹ فقره تصادف در جاده‌های استان رخ‌داده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷ درصد افزایش دارد.

سرهنگ علی‌اصغر شیرمحمدی ظهر سه شنبه در جلسه شورای ترافیک، از کاهش ۱۵ درصدی تصادفات فوتی طی ۱۰ ماه سال جاری در جاده‌های برون‌شهری زنجان خبر داد.  

وی اظهار کرد: طی این بازه زمانی دو هزار و ۴۷۹ فقره تصادف در جاده‌های استان رخ‌داده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷ درصد افزایش دارد.  

رئیس پلیس‌راه استان زنجان از اجرای ۳۵۴ مرحله تست اعتیاد از رانندگان در زنجان طی ۱۰ ماه سال جاری خبر داد.

سرهنگ  شیرمحمدی تأکید کرد: طی ۱۰ ماه سال جاری از ۴ هزار و ۴۷ نفر از رانندگان تست اعتیاد گرفته‌شده  و در این میان تست اعتیاد یک درصد معادل بیش از ۲۴ نفر مثبت بوده است.  

وی افزود: در این میان پلیس‌راه به‌شدت با این رانندگان برخورد می‌کند چراکه ۶ ماه گواهی‌نامه آنها توقیف‌شده و همچنین دو میلیون ریال جریمه نقدی و ۱۰ نمره منفی برای رانندگان خاطی ثبت می‌شود.  

سرهنگ شیرمحمدی تصریح کرد: یکی از مواردی که پلیس به‌کرات اعلام کرده و خواستار آن است، ارتقای کیفیت و توجه به ایمنی بیشتر خودروها است، چراکه توجه  به این نکات در بسیاری از حوادث رانندگی خسارت‌ها به حداقل می‌رسد.

رئیس پلیس‌راه استان زنجان با اشاره به اینکه سفرهای نوروزی هم درراه است، افزود: باید همه خودروها ایمنی لازم را داشته و کارت معاینه فنی خود را چک کنند.  

سرهنگ شیرمحمدی گفت: خودروهایی که نقص فنی داشته باشند برگه معاینه فنی‌ آنها باطل می‌شود و پلیس‌راه هیچ‌ اغماضی با رانندگانی که خودرو خود را ازلحاظ فنی و ایمنی در مراکز معاینه فنی کنترل نکنند ندارد و به‌شدت برخورد می‌کند.

وی گفت: رانندگان بدون اینکه که خودرو خود را از لحاظ فنی کنترل کنند اقدام به رانندگی می‌کنند و با این کار خود، بستر تصادف را تشدید می‌کنند.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید