تشدید رکود و انباشت کالا در واحدهای تولید کاشی و سرامیک | اتاق خبر
کد خبر: 318688
تاریخ انتشار: 29 بهمن 1394 - 07:27
انجمن تولیدکنندگان کاشی و سرامیک اعلام کرد: به دنبال تشدید رکود و انباشت کالا در کارخانه‌های کاشی و سرامیک، تولیدکنندگان این صنعت تولید خود را به مدت سه ماه از 15 اسفند امسال تا 15 خرداد سال آینده متوقف کنند.

اتاق خبر: در پی رکود اقتصادی و انباشت کالا در کارخانه های کاشی و سرامیک، انجمن تولیدکنندگان کاشی و سرامیک در نامه ای به واحدهای تولیدی از آنها خواست تا تولیدشان را به مدت سه ماه متوقف کنند.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ بر این اساس از کارخانه های کاشی و سرامیک خواسته شده تا تولید خود را از 15 اسفند امسال تا 15 خرداد سال آینده متوقف کنند.

در نامه انجمن کاشی و سرامیک به تولیدکنندگان آمده است:

احتراماً با توجه به بحران به وجود آمده در صنعت کاشی و سرامیک و ضرورت ایجاد تدابیر لازم جهت برون رفت از بحران مدیریت تولید و تنظیم بازار معروض می‌دارد نظر به اینکه بررسی شرایط جاری و شواهد موجود نشان می‌دهد بهبود وضعیت تقاضا برای محصولات کاشی و سرامیک با توجه به رکود حاکم در بازار طی ماه‌های آینده متصور نیست، لذا به منظور مدیریت شرایط و جلوگیری از وخیم‌تر شدن وضعیت تولیدکنندگان، هیأت مدیره انجمن طی جلسه مورخ 11 بهمن 94 بنا به درخواست تعداد زیادی از تولیدکنندگان مبنی بر توقف تولید پس از بحث و بررسی و تبادل نظر با توجه به دلایل ذیل:

1- رکود حاکم بر ساخت و ساز و افت شدید فروش

2- دپوی بالای محصولات در انبار کارخانجات و انبار عاملین فروش

3- جلوگیری از راکد ماندن سرمایه شرکت‌ها در انبارها و ضرر و زیان ناشی از ایجاد ضایعات هزینه‌های انبار داری، قدیمی شدن طرح‌ها و ...

4- جلوگیری از رقابت‌های غیر حرفه‌ای تولید کنندگان به ویژه ارزان فروشی محصول در بازار

5- عدم وجود بستر و شرایط لازم جهت ورود به بازارهای جدید صادراتی

6- تنظیم بازار از طریق مدیریت تولید

مصوب شد با در نظر گرفتن موارد فوق و به منظور مدیریت بحران به وجود آمده در راستای برون رفت از وضعیت فعلی به تمام شرکت‌ها توصیه می‌شود با در نظر گرفتن شرایط و مقتضیات شرکت خود در صورت صلاحدید، نسبت به تعطیلی خطوط تولید واحد مربوطه از تاریخ 15 بهمن 94 تا 15 خرداد 95 اقدام کنند.

انجمن تولیدکنندگان کاشی و سرامیک دی ماه امسال نیز در نامه ای به تولیدکنندگان از آنها خواسته بود تا ظرفیت تولید خود را 50 درصد کاهش دهند.کد:94109

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید