غارهای وایتومو، شاهکاری از نور در دل تاریکی | اتاق خبر
کد خبر: 318711
تاریخ انتشار: 28 بهمن 1394 - 17:59
غارهای وایتومو در شمار زیباترین نقاط گردشگری کشور نیوزیلند قرار دادند. زیبایی بکر طبیعت که تاریکی پنهان در دل زمین را با هزاران ستاره‌ی چشمک زن طبیعی، غرق زیبایی و شکوه می‌کند.

غارهای وایتومو در شمار زیباترین نقاط گردشگری کشور نیوزیلند قرار دادند. زیبایی بکر طبیعت که تاریکی پنهان در دل زمین را با هزاران ستاره‌ی چشمک زن طبیعی، غرق زیبایی و شکوه می‌کند. کرم‌های شب تاب ساکن این غار با درخشندگی ناب خود، محیط را همچون داستان‌های پریان، رویایی و لبریز از افسون هیجان و شکوه می‌کنند.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از کجارو، عکاسی به نام جوزف مایکل (Joseph michael)، سفری به این غارها داشته است که در بخش کینگ کانتی (King County) جزیره‌ی شمالی نیوزیلند واقع شده‌اند. سفری که با مجموعه تصاویری جذاب و دیدنی از این غارها، دستاوردی ارزشمند به همراه داشته است.

Waitomo-10

Waitomo-4Waitomo-7

غارهای تماشایی وایتومو که دارای اکوسیستمی منحصر بفرد هستند، دو میلیون سال قدمت داشته و در زیر دهکده‌ای کوچک پنهان شده‌اند. این غارها زیستگاه گونه‌ای کرم شب تاب است که با درخشش خود، نورپردازی شگفت انگیزی را به نمایش می‌گذارند.

Waitomo-5Waitomo-8Waitomo-9

این عکاس خوش ذوق،  با استفاده از تکنیک نورپردازی چند گانه، به بهترین شکل دنیای پنهان این غارهای مخفی شده در دل سنگ‌های آهکی را به تصویر کشیده است. با دیدن این هزاران نقطه‌ی کوچک و بزرگ که با رنگ آبی دلفریبی می‌درخشند، شما ناخودآگاه سفری به دنیای افسانه و جادو خواهید داشت، گویی در سیاره یا دنیایی دیگر حاضر شده‌اید.

Waitomo-12Waitomo-3Waitomo-11

استرالیا دیگر کشوری است که می‌توان  این گونه‌ی خاص کرم شب‌تاب را در آنجا نیز مشاهده کرد. پدیده‌ای طبیعی اما جادویی که قدرت دستان هنرمند مادر طبیعت را در خلق مناظری مسحور کننده، به عینه به تصویر می‌کشد. نیوزیلند سرزمین زیبایی است، همین کافی است تا خیل عظیم گردشگران را به سمت خود جذب کند. به ویژه آنکه در سال‌های اخیر و به لطف دنیای پر تب و تاب سه گانه‌ی ارباب حلقه‌ها و هابیت پیتر جکسن، بیش از پیش مورد توجه گردشگرانی از سرتاسر جهان قرار گرفته است.

43398The-Hobbit-Air-New-Zealand

اما گویی جادو، افسانه و رویا در تار و پود این کشور تنیده شده، به طوری که حتی اعماق زمین نیز از این جریان شگفت انگیز،  تأثیر پذیرفته است. این غارها، جایی است که شما را به این دنیای خیالی و سرشار از افسانه و رویا، قدری نزدیک‌تر خواهد کرد.

Waitomo-14

غارهای وایتومو در فاصله‌ی دو ساعتی از شهر اوکلند قرار داشته و 365 روز سال باز هستند، پس نگران نباشید، در هر زمان و فصلی می‌توان به این منطقه سفر کرد.

Waitomo-15Waitomo-2منبع: کجارو

94104

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید