پنتاگون از آغاز تحقیقات از تفنگداران نیروی دریایی دستگیر شده در ایران خبر داد | اتاق خبر
کد خبر: 318758
تاریخ انتشار: 28 بهمن 1394 - 20:36
ایسنا نوشت: سخنگوی وزارت دفاع آمریکا ضمن اعلام آغاز تحقیقات از تفنگداران متجاوز آمریکایی که در آب‌های ایران دستگیر شده بودند، گفت که نتایج این تحقیقات به زودی در اختیار رسانه‌ها و کنگره قرار می‌گیرد.

اتاق خبر - پیتر کوک، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در کنفرانس خبری روز سه‌شنبه خود در پاسخ به سئوالی درباره بازجویی از ملوانان( تفنگداران متجاوز آمریکایی ) دستگیر شده در آب‌های ایران توسط سپاه پاسداران گفت: همان‌طور که می‌دانید تحقیقات از این ملوانان انجام گرفته و بخشی از آن به پایان رسیده است و من اطمینان دارم که با تکمیل آن، نتایج در اختیار سناتور مک کین و رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.
کوک افزود: مقامات نیروی دریایی هم در حال بررسی‌هایی در این زمینه هستند و احتمالا این روزها دیدارهایی نیز با سناتور مک کین داشته‌اند اما ما باید منتظر بمانیم تا تحقیقات در این زمینه کامل شود و بعد نتایج آن را منتشر خواهیم کرد .

وی همچنین گفت که امیدواریم انجام این تحقیقات تا ضرب‌الاجل سناتور مک کین پایان یابد.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در بخش دیگری از این نشست خبری درباره اعزام نیروی زمینی عربستان به سوریه گفت: من فکر می‌کنم وزیر دفاع آمریکا از شنیدن خبر تلاش عربستان برای نقش آفرینی بیشتر در ائتلاف ضد داعش خشنود و راضی است و این یکی از مباحث مطرح شده در میان اعضای ائتلاف بوده است که بتوانند توانمندی‌های بالقوه بیشتری را جذب کنند. وزیر دفاع آمریکا کاملا بر این باور است که عربستان سعودی و دیگر کشورها می‌توانند نقش خود را در زمینه‌های مختلف، شامل اعزام نیروهای عملیاتی ویژه و انجام آنچه نیروهای عملیاتی ویژه ما انجام می‌دهند و توانمند سازی نیروهای محلی و جنگ با داعش ایفا کنند.

به گزارش ایسنا، سناتور جان مک کین در هفته جاری ضمن تاکید بر لزوم انجام تحقیقات درباره ماجرای دستگیری 10 تفنگدار نیروی دریایی آمریکا که اخیرا به علت ورود غیرقانونی به آب‌های خلیج فارس توسط نیروی دریایی ایران دستگیر شده بودند، تهدید کرد که اگر روند تحقیقات تا اول ماه مارس، یعنی دو هفته دیگر به پایان نرسد این ملوانان را به مجلس سنا احضار و خود درباره علت ورودشان به آب‌های ایران و دستگیری‌شان از آن‌ها بازجویی خواهد کرد. پنتاگون پس از دستگیری این تفنگداران اعلام کرد که قایق‌های آن‌ها دچار نقص فنی شده و آن‌ها مسیر خود را گم کرده بودند.

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید