عمده آسیب‌های اجتماعی از اعتیاد نشأت می‌گیرد | اتاق خبر
کد خبر: 318775
تاریخ انتشار: 28 بهمن 1394 - 23:29
معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان:
معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان با بیان اینکه بخش عمده آسیب‌های اجتماعی از اعتیاد نشأت می‌گیرد، گفت: باید مدیریت درست و برنامه‌ریزی‌شده در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

اتاق خبر- معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان با بیان اینکه بخش عمده آسیب‌های اجتماعی از اعتیاد نشأت می‌گیرد، گفت: باید مدیریت درست و برنامه‌ریزی‌شده در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

حمیدرضا شهبازی ظهر چهارشنبه در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان زنجان در محل استانداری، با اشاره به اینکه باید انجمن بهبود یافتگان از دام اعتیاد با مجموعه فرهنگی همچون اداره کل تبلیغات اسلامی ارتباط خود را تقویت کند، افزود: توجه به مسائل اعتقادی و باورهای دینی بهترین راه پیشگیری از اعتیاد است.

وی اظهار کرد: باید باورهای دینی در این انجمن‌ها تقویت شود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان عملکرد نیروی انتظامی در بحث مقابله و مبارزه با مواد مخدر را در استان بسیار خوب عنوان کرد و گفت: پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در بحث کشفیات مواد مخدر توفیقات خوبی تاکنون کسب کرده است.

شهبازی با اشاره به اینکه جرائم و به‌خصوص سرقت‌های خرد بیشتر توسط معتادان انجام می‌شود، افزود: در این راستا پیشگیری عامل مهم از بروز این جرائم است.

وی تصریح کرد: کاهش سرقت‌ها و جرائم در استان باعث آرامش خاطر مردم می‌شود، بنابراین پیشگیری از وقوع جرائم هم نیاز به بودجه دارد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان افزود: خوشبختانه این استان در بحث مواد مخدر نسبت‌های به استان‌های دیگر پاک‌تر است ولی باید بازهم به بحث پیشگیری از مصرف مواد مخدر توجه اساسی شود.

شهبازی تصریح کرد: استفاده از سمن‌ها و برنامه‌ریزی درست می‌تواند در بحث کاهش اعتیاد در جامعه مؤثر باشد.

وی گفت: بخش عمده آسیب‌های اجتماعی در استان زنجان از اعتیاد نشأت می‌گیرد، بنابراین باید مدیریت درست و برنامه‌ریزی‌شده در دستور کار قرار گیرد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان تأکید کرد: باید رشته مواد مخدر از جامعه کنده شود چراکه عامل زیادی از ناهنجاری‌هایی که در جامعه رخ می‌دهد از اعتیاد است.

شهبازی با تاکید بر اینکه اعتبار در حوزه فرهنگی و مبارزه با مواد مخدر کم است، افزود: باید توزیع و استفاده از اعتبار مدیریت‌شده باشد.

وی بابیان اینکه استان زنجان در بحث کاهش آمار اعتیاد نسبت به استان‌های دیگر وضعیت مطلوبی دارد، افزود: این امر نباید مانع تلاش بیشتر شود و باید برای هر چه پاک‌تر نگه‌داشتن جامعه بیش از بیش برنامه‌ریزی شود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان افزود:  زنجان در وقوع سرقت آخرین استان کشور است و خوشبختانه  در این مورد رتبه مطلوبی دارد، ولی باید اقدامات مبارزه‌ای تقویت شود.

شهبازی تأکید کرد: اقدامات و برنامه‌ریزی‌ها می‌تواند بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در سطح استان زنجان را کاهش دهد.

وی یادآور شد: فرمانداران برای صدور مجوز فعالیت انجمن معتادان گمنام در سطح شهرستان‌ها همکاری کنند.

منبع: مهر 94106

نظرات
ADS
ADS
پربازدید