تائید صلاحیت 449 نامزد با گرایش‎های مختلف سیاسی در استان اصفهان | اتاق خبر
کد خبر: 318827
تاریخ انتشار: 29 بهمن 1394 - 12:58
استاندار اصفهان خبر داد
استاندار اصفهان گفت: از یک هزار و 25 کاندیدای ثبت‎نام شده، 449 نفر با گرایش‎های مختلف سیاسی تایید صلاحیت شده‌اند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، رسول زرگرپور ظهر امروز در گردهمایی فصل حضور دانش‎آموزی اظهار کرد: از 5 میلیون جمعیت استان، 3/5 میلیون نفر حائز شرایط رای دادن هستند که باید در کنار آن به 202 هزارنفر رای اولی‎ اشاره داشت که در فضایی با امنیت کامل و در صحت و سلامت رای می‎دهند.

وی افزود: براساس آخرین اطلاعات انتخاباتی، یک نفر از نامزدهای مجلس خبرگان به استان سمنان منتقل شد و تعداد نامزدها به 12 نفر رسیده‎اند.

استاندار اصفهان با اشاره به آخرین وضعیت انتخابات مجلس خبرگان رهبری در اصفهان ادامه داد: درحال حاضر 5 کرسی مجلس خبرگان در مجلس با 12 نفر کاندیدا وجود دارد که بر همین اساس شرایط انتخاب برای انتخاب‎کنندگان فراهم خواهد بود که تبلیغات آنها تا 5 اسفند ماه ادامه دارد.

وی بیان کرد: خداوند را شاکرم که انقلاب اسلامی ایران، سی و هفتمین سال پرافتخار خود را پشت سرگذاشت و توانست ضمن انجام اقداماتی بزرگ و خارق‎العاده در عرصه‎های مختلف مانند هسته‎ای، علوم نانو و سایر عرصه‎ها و پرآوازه کردن نام بلند ایران در جهان، نسل‎هایی عزت‎مند و دشمن‎ستیز بار آورند تا مانند سدی محکم در برابر بدخواهان جهانی باشند.

زرگرپور مردم را پشتوانه نظام و انقلاب دانست و عنوان کرد: این انقلاب و کشور از پشتوانه لطف الهی و حمایت‌های بی‎دریغ مردم برخوردار است و بهترین جلوه‎های مردم‎سالاری دینی از سوی نظام اسلامی ما به دنیا عرضه شده است.

وی با بیان اینکه سواد اجتماعی، فرهنگی و سیاسی مردم به برکت انقلاب اسلامی در بالاترین سطح جهانی قرار دارد، افزود: این تنها ادعای ما نیست بلکه دیگران نیز به این موضوع اذعان دارند و دستاوردهای پرشتاب ارمغانی است که کشور ما به مردم هدیه کرده است.

استاندار اصفهان گفت: در نخستین روزهای سال سی و هشتم انقلاب اسلامی، دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری به بار می‎نشیند، فصل حضوری دیگر از راه می‎رسد و عرصه حماسه دیگری برای مردم فراهم می‎شود تا بتوانند اراده خود را اثبات کنند.

وی افزود: امروز باید بدانید که کلید سعادت و سرنوشت آینده کشور در دست مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی است و کلید حضور نمایندگانی متعهد، متدین و کارآمد و توانا در دستان مردم ایران است.

زرگرپور با اشاره به اهمیت انتخاب صحیح از سوی مردم تاکید کرد: اگر نمایندگان امروز توسط جوانان آینده‎سازان کشور به درستی انتخاب شوند، بهره‎های آن در سال‎های آینده به مردم می رسد و سعادت فرزندان را تضمین می‎کند.

وی اضافه کرد: رای اولی‎ها یعنی 202 هزار نفر در استان اصفهان که اولین تجربه حضور خود را در عرصه انتخابات و مردم‎سالاری دینی باید با قوت و قدرت همراه شود.

استاندار اصفهان در رابطه با لزوم توجه به آرای رای اولی‌ها ادامه داد: رای اولی‎ها باید بدانند که مسئولیت سنگینی بر عهده دارند و اینکه مشارکت همگانی در انتخابات کشور و انقلاب را بیمه می‎کند و بالطبع جوانان نیز باید به خانواده‎های خود انگیزه مشارکت وسیعی را در انتخابات ایجاد کنید.

وی در پایان اظهار کرد: خوشبختانه همه مسئولان کشور به دنبال انتخاباتی با حداکثر مشارکت و حداکثر رقابت هستند و هر کس با هر سلیقه‎ای می‎تواند فرد مورد نظر خود را انتخاب کند.

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید