ترامپ از رقبایش پیشی گرفت | اتاق خبر
کد خبر: 318921
تاریخ انتشار: 29 بهمن 1394 - 10:48
ایرنا نوشت: نظرسنجی ها از پیشی گرفتن دونالد ترامپ از دیگر نامزدهای جمهوریخواه خبر می دهند.

اتاق خبر - نتایج نظرسنجی رویترز و موسسه Ipsos از مردم آمریکا حاکی از پیشی گرفتن 'دونالد ترامپ' جمهوریخواه از رقبای هم حزبی اش در رقابت جمهوریخواهان برای انتخاب نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکاست.

به گزارش رویترز، طبق نتایج این نظرسنجی که از شنبه تا چهارشنبه انجام شد، ترامپ، کروز، سناتور 'مارکو روبیو'، 'بن کارسون' و 'جب بوش' به ترتیب از حمایت 40، 17، 11، 10 و 8 درصدی پرسش شوندگان برخوردارند.

رویترز افزود، این نتایج با یافته های نظرسنجی ملی این هفته شبکه 'ان بی سی نیوز' و وال استریت ژورنال مغایر است. این نظرسنجی ها نشان می داد که ترامپ و کروز در رقابت بر سر انتخاب نامزد جمهوریخواهان برای انتخابات ریاست جمهوری، شانه به شانه هم در حرکت هستند.
نظرسنجی رویترز و Ipsos همچنین نشان می دهد که 'هیلاری کلینتون' دمکرات با اختلاف 10 درصدی از 'برتی ساندرز' جلوتر است. این نظرسنجی همچنین حاکیست، کلینتون یا ساندرز در یک انتخابات فرضی همگانی بر ترامپ پیروز می شوند. این یافته ها حاصل نظرسنجی از 476 جمهوریخواه و 543 دمکرات نام نویسی شده برای انتخابات است.

'باراک اوباما' رئیس جمهوری آمریکا گفت، فکر نمی کنم ترامپ بتواند رئیس جمهوری بشود. ریاست جمهوری کاری جدی است و مثل حضور در شوی تلویزیونی و بازاریابی نیست.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید