درب مساجد برای همه سلیقه‌ها و گروه‌های سیاسی باز است | اتاق خبر
کد خبر: 319023
تاریخ انتشار: 30 بهمن 1394 - 09:34
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی:
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: درب مساجد برای همه سلیقه‌ها و گروه‌های سیاسی باز است اما باید برنامه ریزی شود که فعالیت آن‌ها با یکدیگر تلاقی پیدا نکند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، حجت الاسلام کاظم لطفیان پیش از ظهر پنج شنبه در کمیسیون امنیت اجتماعی انتخابات خراسان جنوبی، بیان کرد: نامزد‌ها و طرفداران آن‌ها در فضای تبلیغات امنیت روحی و روانی مردم را در مساجد خدشه دار نکنند.

وی خواستار توجیه نامزد‌ها نسبت به قوانین انتخابات شد و افزود: مسئولان فضایی را فراهم کنند تا مردم در بستری آرام و به دور از تزلزل تبلیغات خود را انجام دهند.

حجت الاسلام لطفیان با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی استان در دو حوزه، فعالیت خود را نسبت به امنیت انتخابات آغاز کرده است، گفت: اصل مشارکت مردم با محوریت مساجد و ائمه جماعت یکی از محور‌های مورد بررسی است.

وی ادامه داد: در این راستا ائمه جماعت در سخنرانی‌های خود توصیه‌های لازم جهت برگزاری انتخاباتی پرشور را برای مردم بیان می‌کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین مساجد را از اینکه پایگاه فعالیت گروه سیاسی و اجتماعی خاصی باشد برحذر داشته و بستر استفاده همه گروه‌ها را فراهم کرده‌ایم.

حجت الاسلام لطفیان با بیان اینکه کسی حق ندارد از ورود نامزدی که از فیلتر شورای نگهبان عبور کرده است به مساجد جلوگیری کند، اظهار کرد: اما باید برنامه ریزی شود که فعالیت آن‌ها با یکدیگر تلاقی پیدا نکند.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی هم در این جلسه با بیان اینکه صدا و سیما در برگزاری پرشور انتخابات نقشی پررنگ را ایفا می‌کند، افزود: اطلاع رسانی دقیق از شرایط انتخابات، یکی از وظایف اصلی این نهاد است.

محمد ثقفی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای اطلاع رسانی انتخاباتی، بیان کرد: تاکنون طی ۱۰۷ برنامه، حضور کار‌شناسان برای تشریح محورهای مختلف انتخابات مانند مفهوم انتخابات و اهمیت مشارکت مردم، سلامت انتخابات و بیان اهمیت امنیت را داشته‌ایم.

وی رقابت سیاسی، اخلاق انتخاباتی، قانون مداری و لزوم مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی را از جمله محورهای مورد بررسی توسط این کار‌شناسان دانست.

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید