هفته سی و یکم کورس اسب‌دوانی پاییزه گنبد برگزار شد | اتاق خبر
کد خبر: 319040
تاریخ انتشار: 29 بهمن 1394 - 23:11
هفته سی و یکم مسابقات کورس اسب‌دوانی پاییزه گنبدکاووس در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

اتاق خبر- هفته سی و یکم مسابقات کورس اسب‌دوانی پاییزه گنبدکاووس در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

بنابراین گزارش در هفته سی و یکم این رقابت‌ها عصر پنج‌شنبه ۷۶ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبردداخلی در هشت دور هزار و ۷۰۰ و دوهزار و ۲۰۰ متری به رقابت پرداختند که در پایان ۶۸۶ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های هشت‌گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن سه تا پنج ساله و ۲۴ تا ۳۶ امتیازی به مسافت دوهزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که اسحاق یزدانی با اسب سهند بهزاد زودتر از سایرین از خط پایان گذشت و آرمین آق آتابای با اسب پوربه و یاسر جرجانی با اسب دل پسند به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های ترکمن دو ساله و ۱۶ تا ۲۴ امتیازی به مسافت هزار و ۷۰۰ متر بود که طاهر گوگ نژاد با اسب آی بک عنوان اول را به دست آورد و کمال دالیجه عطا با اسب ملک روشن و مهرداد خوجملی با اسب آهوچی به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون دو ساله و هشت تا ۱۶ امتیازی به مسافت هزار و ۷۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که قربان محمد اودک با اسب تورقوش موفق به کسب مقام اول شد و آرمین آق آتابای با اسب شکوه و کمال دالیجه عطا با اسب جان سل به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های تروبردداخلی دو ساله و هشت تا ۲۰ امتیازی به مسافت هزار و ۷۰۰ متر شکل گرفت که مهرداد خوجملی با اسب ریوونتورا زودتر از سایرین از خط پایان عبور کرد و کمال دالیجه عطا با اسب جنی بست و نادر صالح پور با اسب چندو به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های تروبردداخلی سه تا پنج ساله و ۲۴ تا ۳۴ امتیازی به مسافت دوهزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که ابوطالب چاریزاده با اسب پیشکش نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و جواد آچاک با اسب مورگانا و عیدمحمد غراوی با اسب ایکس فاکتور نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

اسب‌های دوخون سه ساله و هشت تا ۲۲ امتیازی برگزار کننده رقابت دور ششم به مسافت دوهزار و ۲۰۰ متر بودند که ابوطالب چاریزاده با اسب ببر سیاه مقام اول را کسب کرد و آرمین آق آتابای با اسب ماه عسل و جواد آچاک با اسب تامیلا به ترتیب عنوان‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

در دور هفتم اسب‌های دوخون سه تا پنج ساله و ۲۴ تا ۴۰ امتیازی به مسافت دوهزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که بنیامین جرجانی با اسب ارسلان زودتر از سایرین به مقصد رسید و ستار مهرانی با اسب تری بلا و قربان محمد اودک با اسب ریوسی به ترتیب نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور هشتم و پایانی اسب‌های دوخون دو ساله و دو تا ۱۲ امتیازی به مسافت هزار و ۷۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آرش قربانی با اسب اگزی ون زودتر از سایرین از خط پایان عبور کرد و فیض الله رجال با اسب های پریون و عبدالاسحاق کم با اسب گلدی خان به ترتیب دوم و سوم شدند.

گفتنی است؛ در هفته سی و یکم این رقابت‌ها ابوطالب چاریزاده با کسب دو مقام نخست بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت و قربان محمد اودک و مهرداد خوجملی هر کدام با کسب یک مقام نخست و یک مقام سوم در رده‌های بعدی ایستادند، همچنین اسحاق یزدانی، طاهر گوگ نژاد، بنیامین جرجانی و آرش قربانی هر کدام یک مقام نخست کسب کردند.

رقابت‌های اسب‌دوانی کورس پاییزه گنبدکاووس عصر جمعه با برگزاری هفته سی و دوم و قهرمانی در مجموعه سوارکاری این شهرستان به پایان می‌رسد.

منبع: مهر 

94106 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید