برندگان «جوایز گرمی» 2016 | اتاق خبر
کد خبر: 319099
تاریخ انتشار: 30 بهمن 1394 - 16:55
مراسم اعطای جوایز پنجاه‌وهشتمین دوره جوایز معتبر موسیقی «گرمی» در سال 2016 با معرفی برگزیدگان در شاخه‌های گوناگون برگزار شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، مراسم پایانی جوایز موسیقی "گرمی" در حالی بامداد امروز در لس‌آنجلس برگزار شد که «کندریک لامار»، خواننده 28 ساله آمریکایی با کسب پنج جایزه برنده بزرگ این رویداد مهم در عرصه موسیقی جهان نام گرفت.

«کندریک لامار»، خواننده سبک «هیپ‌هاپ» که با نامزدی در 11 بخش، بین نامزدهای جوایز گرمی در سال 2016 پیشتاز بود در نهایت توانست پنج جایزه گرمی بهترین آلبوم رپ، بهترین آهنگ رپ، بهترین اجرای رپ، بهترین موزیک ویدئو، و بهترین همکاری رپ در یک آهنگ را به خانه ببرد.

اما در بخش جایزه اصلی جوایز گرمی که صرف‌نظر از سبک موسیقی به هنرمندان اعطاء می‌شود، «تیلور سوئیفت» با آلبوم «989» موفق به کسب جایزه بهترین آلبوم سال شد و جایزه بهترین آهنگ سال نیز به «فکر کردن با صدای بلند» از «اد شیران» اعطاء شد.

در بخش بهترین آلبوم سال، «صدا + رنگ» از «آلاباما شیکس»، « To Pimp A Butterfly»از «کندریک لامار»، «مسافر» از «کریس استاپلتون» و «زیبایی در پس دیوانگی» از «ویکند» نامزد کسب جایزه بودند و در بخش بهترین آهنگ سال «دوباره می‌بینمت» از «ویز خلیفه»، «بسیار خوب» از «کندریک لامار»، «فضای خالی » از «تیلور سوئیفت» و «Girl Crush» از «لیتل بیگ تاون» دیگر نامزدها محسوب می شدند.

اما در بهش بهترین ضبط سال آهنگ «Uptown Funk» از «مارک رابسون» و «برونو مارس» با غلبه بر آهنگ‌هایی از «دی آنجلو»، «اد شیران»، «تیلور سوئیفت» و «ویکند» جایزه گرمی سال 2016 را به نام خود ثبت کرد.

همچنین «مگان ترینور» در رقابت با «کورنی بارنت»، «جیمز بای»، «توری کلی»، و «سم هانت» جایزه گرمی بهترین هنرمند نوظهور مهمترین جوایز موسیقی جهان را به خانه برد.

در سایر بخش‌ها آلبوم «1989» از «تیلور سوئیفت» بهترین آلبوم پاپ نام گرفت و جایزه بهترین اجرای سبک پاپ به «فکر کردن با صدای بلند» از «اد شیران» رسید. «نمی‌خوام بجنگم» از «آلاباما شیکس» به عنوان بهترین آهنگ راک سال شناخته شد و آلبوم «Drones» از «میوز» نیز گرمی بهترین آلبوم راک را به خانه برد.

همچنین جایزه بهترین آلبوم سبک «R&B» به آلبومی تحت عنوان «پیشتاز» اثر «دی‌آنجلو» رسید، «کریس استاپلیتون» نیز با آلبوم «مسافر» موفق به کسب جایزه بهترین آلبوم سال در سبک «کانتری» شد و موسیقی مستند نامزد اسکار «امی» نیز جایزه گرمی بهترین موسیقی فیلم را کسب کرد.

سال گذشته «سم اسمیت» خواننده انگلیسی با کسب چهار جایزه گرمی، برنده بزرگ این رویداد شد.

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید