احتمال برگزاری مجدد انتخابات پارلمانی در اسپانیا | اتاق خبر
کد خبر: 319109
تاریخ انتشار: 30 بهمن 1394 - 17:16
راخوی با اشاره به اظهارات سانچز در سخنرانی اخیرش گفت: احتمالاً سانچز قادر به تشکیل دولت نخواهد بود و باید برای برگزاری یک انتخابات جدید آماده شویم.

به گزارش اتاق خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه، ماریانو راخوی نخست وزیر اسپانیا گفت: به احتمال زیاد در 26 ژوئن سال جاری با برگزاری یک انتخابات جدید پارلمان در اسپانیا مواجه خواهیم بود.

وی گفت: با وجود شرایط سیاسی کشور و اختلاف احزاب در تشکیل یک دولت ائتلافی برگزاری یک انتخابات جدید اجتناب ناپذیر خواهد بود. بعد از رای گیری ماه دسامبر سال گذشته قرار شد پدرو سانچز رئیس حزب سوسیالیست اسپانیا با احزاب سیاسی برای تشکیل دولت ائتلاف کند.

راخوی با اشاره به اظهارات سانچز در سخنرانی اخیرش گفت: احتمالاً سانچز قادر به تشکیل دولت نخواهد بود و باید برای برگزاری یک انتخابات جدید آماده شویم. اوایل ماه جاری سانچز از سوی پادشاه اسپانیا برای مذاکره با احزاب سیاسی در این کشور انتخاب شد که به نظر می رسد تا کنون قادر به این کار نشده است.

هرچند در مادرید حزب چپ گرای پدوموس اسپانیا می گوید با سوسیالیست ها برای تشکیل دولت ائتلاف کرده است. پابلو ایگلسیاس رهبر این حزب تا کنون حاضر نشده با رهبران سوسیالیست مذاکره کند.

حزب محبوب حاکمه اسپانیا به رهبری نخست وزیر راخوی در انتخابات ماه دسامبر توانست اکثریت آرا را کسب کند ولی نتوانست اکثریت مطلق را کسب کند و به خاطر همین باید با احزاب مخالف ائتلاف تشکیل دهد. 

منبع: مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید