مطالبه رباط‌کریمی‌ها در آستانه انتخابات | اتاق خبر
کد خبر: 319120
تاریخ انتشار: 30 بهمن 1394 - 19:01
مردم شهرستان رباط‌کریم در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی دغدغه‌ها و مطالباتی دارند که امیدوارند به آن توجه شده و زمینه حل این مشکلات فراهم شود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر شهرستان رباط‌کریم یکی از شهرستان‌های مهم استان تهران محسوب می‌شود که به همراه بهارستان دارای یک کرسی در مجلس شورای اسلامی است.

شهرستان رباط‌کریم که در ۳۰ کیلومتری پایتخت قرار دارد، از ظرفیت‌های بسیار بالایی در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی برخوردار است که می‌تواند در رشد و توسعه استان تهران به کار گرفته شود.

جمعیت بالغ‌بر ۲۰۰ هزارنفری شهرستان رباط‌کریم خود را آماده و مهیای حضور در انتخابات باشکوه هفتم اسفندماه می‌کند، شهرستانی که یکی از مناطق باسواد استان تهران محسوب شده و افراد فرهیخته و نخبه‌ای را در خود جای‌داده است.

مردم رباط‌کریم در آستانه انتخابات مطالبات و دغدغه‌هایی دارند

مردم شهرستان رباط‌کریم در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی دغدغه‌ها و مطالباتی دارند که امیدوارند به آن توجه شده و زمینه حل این مشکلات فراهم شود.

حل مشکل بیکاری و ایجاد اشتغال، توجه به ظرفیت‌های کشاورزی و باغداری رباط‌کریم، حل مشکلات شهرک صنعتی، الحاق فرودگاه بین‌المللی حضرت امام خمینی(ره) به شهرستان رباط‌کریم، گسترش راه‌های ارتباطی شهرستان رباط‌کریم ازجمله مترو و جذب سرمایه‌گذاران اقتصادی از مهم‌ترین دغدغه‌ها و مطالبات مردم شهرستان رباط‌کریم است.

به پتانسیل و ظرفیت‌های اقتصادی شهرستان رباط‌کریم توجه شود

مهدی شریفی یکی از شهروندان این منطقه در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: شهرستان رباط کریم از ظرفیت و پتانسیل‌های بسیار بالایی در حوزه‌های اقتصادی و تولیدی برخوردار است که در صورت توجه به این بخش، می‌توان زمینه رشد و توسعه منطقه و استان را فراهم کرد.

وی افزود: امروز برخی از کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی در رباط‌کریم که می‌توانند در زمینه اشتغال‌زایی و رونق و توسعه هر چه بیشتر منطقه قدم‌های مؤثری را بردارند، با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند که باید برای حل این معضلات، برنامه‌ریزی کرد.

شریفی ادامه داد: زمینه‌سازی برای حمایت بانک‌ها و تسهیل در تهیه مواد اولیه کارخانه‌ها در کنار ارائه مشوق‌های لازم می‌تواند زمینه رسیدن به اقتصاد مقاومتی در منطقه را فراهم آورد.

مترو برای رباط‌کریم یک نیاز ضروری است

محمد محمدی یکی دیگر از شهروندان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، گسترش حمل‌ونقل جاده‌ای و ریلی را در رباط‌کریم خواستار شد و اظهار داشت: شهرستان رباط‌کریم در کنار پایتخت کشور، نیازمند توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل است.

وی افزود: مردم رباط‌کریم همواره خواستار رسیدن خطوط مترو به این منطقه بودند، چراکه این امر یک نیاز ضروری برای مردم شهرستان محسوب می‌شود.

محمدی ادامه داد: باید نامزدهای انتخاباتی، برنامه‌ها و راهکارهای خود را برای تحقق این موضوع بیان کنند، چراکه این امر می‌تواند برای اکثر قریب به‌اتفاق مردم مهم و اثرگذار باشد.

وی بیان داشت: مردم شهرستان رباط‌کریم روزانه برای انجام امور مختلف خود مجبور به حضور در تهران و یا مناطق اطراف هستند که راه‌اندازی مترو می‌تواند در زمینه جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه مردم مؤثر باشد.

نماینده رباط‌کریم باید در مجلس اثرگذار باشد

سعید حسینی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: باید نماینده مجلس شورای اسلامی در حوزه رباط‌کریم از نمایندگان تأثیرگذار بوده و در جریان بررسی‌های امور در مجلس نقش‌آفرینی کند.

وی افزود: همچنین نماینده مجلس شورای اسلامی در این منطقه باید نیازسنجی لازم را انجام داده و با اولویت‌بندی، دغدغه‌ها و مطالبات مردم را در حوزه‌های گوناگون پیگیری کند.

وی ادامه داد: همچنین نماینده آتی مجلس شورای اسلامی در این منطقه باید تعامل خوب و مناسبی با دستگاه‌ها و مدیران شهرستانی و استانی داشته باشد، چراکه در سایه این تعامل و همدلی می‌توان به موفقیت رسید.

بیکاری دغدغه جوانان رباط‌کریمی است

حسن ترابی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین و شاید اصلی‌ترین دغدغه‌های امروز بسیاری از خانواده‌ها و مردم شهرستان رباط‌کریم، حل مشکل بیکاری و رونق و توسعه اشتغال در منطقه است.

وی افزود: نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه رباط‌کریم باید در طول زمان تبلیغات خود، برنامه‌های عملیاتی را برای کاهش نرخ بیکاری ارائه کنند.

وی ادامه داد: بسیاری از جوانان و خانواده‌های رباط‌کریمی امیدوار هستند که برای حل مشکل بیکاری از سوی مسئولان چاره‌ای اندیشیده شود و در این راستا نمایندگان مجلس که در عرصه قانون‌گذاری فعالیت می‌کنند، نقش مهم و اثرگذاری را بر عهده‌دارند.

به هر ترتیب باید منتظر ماند و دید، مردم رباط‌کریم در هفتم اسفندماه به کدام نامزد انتخاباتی و با کدام شعارها و رویکردها اعتماد می‌کنند تا مسیر حل مشکلات و دغدغه‌های خود را با سرعت بیشتری سپری کنند.

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید