ناوگان اتوبوسهای جاده ای فرسوده است | اتاق خبر
کد خبر: 319151
تاریخ انتشار: 30 بهمن 1394 - 22:43
نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر فرسوده بودن ناوگان حمل و نقل عمومی بر خریداری قطعات اتوبوس به جای واردات این اتوبوسها از چین به علت ایجاد اشتغال و حمایت از تولید داخلی، تاکید کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر سیدبهلول حسینی  وارد نکردن اتوبوس از کشور چین را یکی از راههای حفظ استانداردها در ناوگان اتوبوس های جاده ای و حمل و نقل عمومی دانست و اظهار داشت: اتوبوس های تولید داخل هم پاسخگوی ناوگان حمل و نقل عمومی هستند اما دولت به خاطر بحث فاینانس ها فعلاً مجبور است از چین خریداری کند هر چند کالای چینی مرغوبیت مناسبی ندارد.

وی ادامه داد: وارد کردن قطعات اتوبوس و مونتاژ کردن در ایران بهتر از واردات اصل اتوبوس و به صلاح کشور است چون به ایجاد اشتغال و حتی تداوم شغل هایی که در ارتباط با کارخانجات اتوبوس سازی است، کمک می کند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه واردات کلی اتوبوس را در مقایسه با واردات قطعات غلط می دانم، تاکید کرد: ناوگان اتوبوس های جاده ای و حمل و نقل کشور فرسوده است و از سوی دیگر به خاطر طلبهایی که ایران دارد فعلاً روند فاینانس ها در چین ادامه دارد.

حسینی همچنین عدم واردات اتوبوس را در راستای اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و درباره نوسازی ناوگان اتوبوسرانی گفت: یکی از مزیت های نوسازی ناوگان اتوبوسرانی حمل و نقل و جاده ای کشور، کاهش جاذبه حمل و نقل با وسایل نقلیه شخصی است. بنابراین دولت، شهرداری و بخش خصوصی لازم است در این زمینه عزم ملی داشته باشند چرا که می دانیم بخش خصوصی با اختیاراتی که دارد می تواند در امر خریداری اتوبوس های مورد نیاز جاده ای و حمل و نقل سهیم باشد.

به گفته نماینده مردم آذربایجان شرقی و میانه در مجلس شورای اسلامی، بهتر است برای حفظ استاندارد اتوبوس های جدید و حتی فعلی، بازنگری جدی در قطعات وسایل نقلیه صورت گیرد.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید