مصرف‌کنندگان خودرو باختند | اتاق خبر
کد خبر: 319304
تاریخ انتشار: 1 اسفند 1394 - 09:13
عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: برنده تثبیت و بالا ماندن تعرفه واردات خودرو، دولت و خودروسازان و بازنده آن، مصرف‌کنندگان هستند.

اتاق خبر: "امرالله امینی"  اظهار کرد: در گذشته قرار بر این بود که تعرفه‌ای برای واردات خودرو وضع شده و پس از آن سال به سال تعرفه کاهش یافته و به صفر برسد.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: برخی مسئولان در سخنرانی‌های خود می‌گویند که صنعت خودرو باید رقابت‌پذیر شده، کیفیت این محصولات افزایش یابد.

وی با بیان اینکه برای رقابت‌پذیر شدن صنعت خودرو تعرفه واردات این محصول باید کاهش یابد، خاطرنشان کرد: با این حال در عمل آنچه اتفاق می‌افتد، بالا ماندن تعرفه واردات خودرو است.

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی ادامه داد: به نظر می‌رسد که با توجه به کاهش قیمت نفت، دولت تمایل نداشته درآمدهایش از ناحیه واردات خودرو کاهش یابد بنابراین تعرفه را کاهش نداده‌اند.

امینی خاطرنشان کرد: این در حالی است که چنین اقداماتی برخلاف تمام وعده‌های داده شده از سوی وزارت صنعت برای ارتقای کیفیت خودروهای داخلی و رقابت‌پذیر شدن این صنعت است.

 اخیرا اعلام شد که تعرفه واردات خودرو برای سال آینده تثبیت شده و تغییری نسبت به سال جاری نخواهد داشت. تعرفه واردات خودروهای با حجم موتور 1500 تا 2000 سی‌سی معادل 40 درصد و تعرفه واردات خودروها با حجم موتور 2000 تا 2500 سی‌سی معادل 55 درصد است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید