ضرورت پیاده سازی دقیق رهنمودهای رهبری توسط مجریان انتخابات | اتاق خبر
کد خبر: 319499
تاریخ انتشار: 1 اسفند 1394 - 19:52
استاندار مرکزی تاکید کرد:
استاندار مرکزی بر ضرورت پیاده سازی دقیق رهنمودها و سفارشات مقام معظم رهبری در انتخابات پیش رو از سوی مجریان برگزاری انتخابات تاکید کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، محمود زمانی قمی پیش از ظهر شنبه در جلسه با بازرسان شعب اخذ رای شهرستان اراک ضمن تاکید بر پیاده سازی دقیق رهنمودها و سفارشات مقام معظم رهبری در انتخابات پیش رو از سوی مجریان برگزاری انتخابات، اظهار داشت: مجریان و برگزاری کنندگان انتخابات باید نهایت دقت را در رفتار خود داشته باشند و آنچه را که طبق ضوابط به آنها ابلاغ شده دقیقا اجرا کنند.

وی افزود: مردم و رای دهندگان مسلما عملکردهای مجریان انتخابات و دست اندرکاران شعب اخذ رای را به دقت مشاهده و ارزیابی می کنند بنابراین برگزارکنندگان باید به نحوی عمل کنند که در داوری مردم مقبول واقع شوند.

استاندار مرکزی با اشاره به اقدام بنیان گذار انقلاب اسلامی در پایه گذاری نظام مبتنی بر مردم سالاری دینی تصریح کرد: امام خمینی(ره) نظامی را پایه گذاری کرد که در آن هم حکومت دین و معنویت حاکم بود و هم مردم سالاری و حق انتخاب مردم در مورد سرنوشت خودشان معنا و مفهوم پیدا کرد و تحقق یافت.

زمانی قمی بیان داشت: امام راحل حکومتی را پایه گذاری کرد که در آن ملت پایه اصلی تصمیمات هستند و امروز نیز برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی که نهاد قانون گذار است و همچنین انتخاب اعضای مجلس خبرگان از سوی مردم نشان دهنده همین نقش مشارکت ملت در تعیین سرنوشتشان است.

استاندار مرکزی تاکید کرد: رای مردم در واقع امانتی در دست مجریان انتخابات بوده و وظیفه اصلی مجریان برگزاری انتخابات، صیانت از این امانت مهم فارغ از سلایق شخصی و به دور از هر گونه گرایش های فردی است.

حسین بختیاری، فرماندار اراک نیز در این جلسه گفت: شش هزار نفر در روز هفتم اسفندماه در شهرستان اراک به عنوان عوامل اجرایی انتخابات در ۲۹۳ شعبه اخذ رای مستقر هستند و هر شعبه رای گیری ۱۸ عامل اجرایی دارد.

وی افزود: مجریان انتخابات باید توجه داشته باشند که طبق ضوابط عمل کرده و فراتر از قانون حرکت نکنند و این اصل مهم را مورد توجه خود قرار دهند که تنها وظیفه آنها امانتداری از آرای مردم و برگزاری انتخابات در شعبه های رای گیری مربوط به آنها به بهترین نحو ممکن است.

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید