منشور اخلاقی انتخابات مورد توجه مسئولان و رسانه ها باشد | اتاق خبر
کد خبر: 319606
تاریخ انتشار: 2 اسفند 1394 - 13:32
رئیس کمیته اطلاع رسانی انتخابات استان سمنان:
رئیس کمیته اطلاع رسانی انتخابات استان سمنان گفت: منشور اخلاقی انتخابات باید مورد توجه همه مسئولان، مجریان، فعالان انتخاباتی از نامزدها تا رسانه ها قرار گیرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، ایرج کارخایی غروب شنبه و در خلال نشست هم اندیشی اصحاب رسانه و اعضای کمیته اطلاع رسانی انتخابات در سالن اجتماعات غدیر استانداری سمنان، بیان داشت: انتشار اخبار صادقانه، وحدت بخش، افزایش امید، حفظ وحدت و همبستگی در انتخابات مهمترین وظایف اهالی رسانه در برهه کنونی انتخابات است.

وی با تاکید بر لزوم تمرکز فعالیت رسانه ها برای مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق های رای، تصریح کرد: اعتماد کامل رسانه ها به آمار ارایه شده توسط مسئولان، باید همواره مدنظر رسانه ها قرار گیرد.

رسانه ها نقش محوری در مشارکت مردم دارند

مدیرکل روابط عمومی استانداری سمنان همچنین با اشاره به کارکرد رسانه ها در دنیای مدرن امروزی، گفت: رسانه ها رکن چهارم دموکراسی هستند و همچنین از اقشاری به شمار می آیند که در حضور مردم در پای صندوق های رای تاثیر قابل توجهی دارند و بسیار موثر هستند.

کارخایی با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، خاطرنشان کرد: این مراسم شکوهمند یکی از کارکردهای رسانه ها در جامعه بود که شکوه و عظمت آن را به خوبی دریافتیم همچنین باید گفت مردم ایران با حماسه ۲۲ بهمن مهیای خلق حماسه بزرگ در روز هفتم اسفند شدند.

وی افزود: از سوی دیگر رسانه ها نیز باید بدانند که پایبندی به قوانین، توجه به آموزش و آگاهی بخشی به مردم، تشویق عموم به حضور حداکثری مهم ترین موارد این منشور انتخاباتی است که رعایت آن باعث جلب اعتماد اقشار مردم برای مشارکت در انتخابات می شود.

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید