عملیات بازگشایی خط شمال به جنوب آزاد راه تهران - شمال ادامه دارد | اتاق خبر
کد خبر: 319775
تاریخ انتشار: 2 اسفند 1394 - 20:52
مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی مازندران گفت : عملیات بازگشایی خط شمال به جنوب قطعه 4 آزاد راه تهران - شمال (چالوس - مرزن آباد ) در حال اجراست.

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی مازندران گفت : عملیات بازگشایی خط شمال به جنوب قطعه 4 آزاد راه تهران - شمال (چالوس - مرزن آباد ) در حال اجراست.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا؛ این مسیر ارتباطی جمعه شب در محدوده روستای سینوا یعنی حد فاصل تونل ها به علت ریزش گل و لای ناشی از بارندگی از بالادست به سطح جاده بسته شده بود.
وی تاکید کرد: سعی می شود در هفته جاری با پاکسازی سطح این جاده از گل و لای ، مسیر بزرگراه دوباره به روی مسافران گشوده شود.
مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی مازندران اظهار داشت: اگر چه سال گذشته برای اجرای طرح ایمن سازی این مسیر ارتباطی اعتباری اختصاص یافت و هزینه شد، اما اشکالات فنی خط شمال به جنوب آزاد راه هنوز به طور کامل برطرف نشده است.
قطعه چهارم آزاد راه شمال به علت غیر ایمن بودن و ریزش های پیوسته کوه در شرایط نامساعد جوی از پنجم دی ماه سال گذشته به مدت حدود شش ماه برای بازسازی بنا به دستور رئیس بنیاد مستضعفان و نیز معاون وزیر راه و شهرسازی بسته شد.
طبق آمار منابع رسمی، برای ایمن سازی این مسیر ارتباطی که حدود 23 کیلومتر طول دارد ، حدود 600 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است .
مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی مازندران با اشاره به در پیش بودن ایام تعطیلات نوروزی از رفع نقاط حادثه خیز در برخی از مناطق جاده کرج - چالوس (کندوان ) هم خبر داد.
نجفی گفت که طبق برنامه سعی می شود در نیمه نخست اسفند ماه سال جاری اقداماتی مانند لکه گیری ، خط کشی ، نصب تابلو و علائم جدا کننده در این جاده پرتردد انجام گیرد تا شاهد سفری همراه با آرامش و به دور از دغدغه برای مسافران ورودی به مازندران بویژه غرب این استان در تعطیلات نوروزی باشیم .
از طول مسیر 180 کیلومتری جاده کرج - چالوس حدود نیمی از آن مربوط به حوزه استحفاظی استان مازندران است.

94111

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید