آلمان در حال بررسی اعزام نیرو به تونس است | اتاق خبر
کد خبر: 319915
تاریخ انتشار: 3 اسفند 1394 - 07:05
وزرای دفاع و خارجه آلمان طی دیداری اعزام نیروهای نظامی خود به تونس به منظور آموزش سربازان تونسی برای مقابله با گروه تروریستی داعش را بررسی کردند.

اتاق خبر- وزرای دفاع و خارجه آلمان طی دیداری اعزام نیروهای نظامی خود به تونس به منظور آموزش سربازان تونسی برای مقابله با گروه تروریستی داعش را بررسی کردند.

آلمان اعزام نیرو به تونس به منظور آموزش سربازهای این کشور برای مقابله با گروه تروریستی داعش را بررسی میکند.

بنا بر این گزارش، نمایندگان وزرای دفاع و خارجه این کشور روز پنجشنبه و جمعه در تونس گفتگوهایی راجع به چگونگی کمک نظامی آلمان به تونس را برگزار خواهند کرد.

این اقدام آلمان در وهله اول در راستای آموزش سربازهای تونسی میباشد که می تواند منتهی به برپایی پایگاه آموزشی برای سربازان لیبیایی نیز بشود که با کمک دیگر شرکای بین المللی اداره خواهد گردید.

«اورسولافان» وزیر دفاع آلمان گفت گروه تروریستی داعش  برای سراسر شمال آفریقا تهدید به حساب می آید.

وی همچنین افزود اهمیت زیادی دارد که  از هیچ کوششی برای حمایت از کشورهایی از قبیل تونس که در حال انتقال روند موفق دمکراسی هستند فروگذاری نکنیم.

وزیر دفاع آلمان گفت کمپ آموزشی در تونس کمک به ثبات منطقه خواهد بود.و اگر لیبی همسایه اصلی این کشور در جایگاه صحیح خود قرار بگیرد و روزی دولتی یکپارچه و متحد داشته باشد،نیروهای امنیتی آن میتوانند از این تسهیلات احداث شده در تونس بهره لازم را ببرند.

جزییات این طرح هنوز مشخص نیست. 

منبع: مهر 

94106 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید