ظرفیت فاز دوم نیروگاه برق‌آبی سد گتوند در حال بررسی است | اتاق خبر
کد خبر: 319983
تاریخ انتشار: 3 اسفند 1394 - 16:44
فاز دوم نیروگاه برق‌آبی سد گتوند که قرار بود مثل فاز اول شامل ۴ واحد ۲۵۰ مگاواتی باشد، به احتمال قریب به یقین به ۴ واحد ۱۷۵ مگاواتی تعدیل خواهد شد.

اتاق خبر: سد گتوندعلیا به‌عنوان بلندترین سد خاکی کشور در منتهی‌الیه موقعیت کوهستانی رودخانه کارون، در فاصله 380 کیلومتری از مصب رودخانه و نزدیک شهرستان گتوند در استان خوزستان احداث شده است. در بدنه این سد، نیروگاهی به ظرفیت 1000 مگاوات (4 واحد 250 مگاواتی) در مدار بهره برداری است و برنامه ریزی ها برای احداث فاز دوم این نیروگاه ادامه دارد.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ در حالی که قرار بود فاز دوم نیروگاه برق‌آبی سد گتوند نیز با ظرفیت 1000 مگاوات احداث شود، این برنامه تاحدودی با تغییر مواجه شده و احتمال تعدیل این ظرفیت وجود دارد.

در حال حاضر ظرفیت فاز دوم نیروگاه برق‌آبی سد گتوند در حال بررسی است و احداث 4 واحد 250 مگاواتی به ظرفیت نهایی 1000 مگاوات و احداث 4 واحد 175 مگاواتی به ظرفیت نهایی 700 مگاوات، دو گزینه ای است که برای فاز دوم این نیروگاه مطرح است.

تا امروز ساختمان اصلی فاز دوم این نیروگاه برق‌آبی احداث شده و خرید و نصب تجهیزات به زمان تصویب ظرفیت نهایی این فاز موکول شده است.

مهرماه سال گذشته بود که «علی اکبر غلام‌رضایی» قائم مقام اجرایی طرح سد و نیروگاه گتوند از ابراز تمایل عراق برای خریداری مستقیم برق فاز دوم نیروگاه برقآبی گتوند به تسنیم خبر داده بود و گفت: "شبکه برق عراق به شدت به افزایش تأمین برق نیاز دارد و به علت نزدیکی گتوند به این کشور، عراقی ها خواهان خریداری کامل برق واحد توسعه نیروگاه گتوند هستند."

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید